Contactpersoon/coördinator voor leesgroepen in (o.a.) de Bibliotheek Utrecht


Contactpersoon
Hekelaar Gerlofke
#25096
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Gilde-Utrecht/activiteiten/Contactpersooncoordinator-voor-leesgroepen-in-oa-de-Bibliotheek-Utrecht/25096 om je aan te melden
Samenvatting
Gilde Utrecht zoekt een organisator/contactpersoon die vraag en aanbod bij elkaar brengt en zo helpt mensen beter Nederlands te leren lezen en spreken.
Uitgebreide omschrijving
Gilde Utrecht organiseert samen met o.a. de Bibliotheek Utrecht leesgroepen voor mensen die beter Nederlands willen lezen en spreken. Op dit moment zijn er leesgroepen in o.a. de Bibliotheek Neude, de Bibliotheek Overvecht, het Welkomhuis, de Bibliotheek Leidsche Rijn en in buurthuis De Dreef. Wij zijn op zoek naar een enthousiaste coördinator die dit, in samenwerking met de bibliotheek en de andere organisaties, in goede banen wil leiden en waar mogelijk verder wil ontwikkelen.
Wat ga je doen?
- Je doet intakes van nieuwe vrijwilligers/leescoaches die een leesgroep willen begeleiden.
- Je doet intakes van nieuwe deelnemers. Hiervoor moet je ongeveer het niveau van de deelnemers kunnen bepalen.
- Ongeveer 1 keer per jaar organiseer je een bijeenkomst voor vrijwilligers/leescoaches.
- je bent aanspreekpunt voor de vrijwilligers/leescoaches.
- Je houdt bij waar en wanneer de leesgroepen plaatsvinden, of er voldoende animo is, of er leesgroepen bij moeten komen of misschien opgeheven moeten worden.
- Je houdt de (simpele) administratie bij. Wij willen graag weten hoeveel mensen (zowel vrijwilligers als deelnemers) er aan de leesgroepen meedoen.
Wat vrijwilligers nodig hebben
🗣️ Beheersing van het Nederlands
Wat wij vrijwilligers aanbieden
💸 Vrijwilligersvergoeding
🤝 Extra begeleiding
Over Gilde Utrecht
Nooit te oud om te ontdekken of te delen. Gilde Utrecht doet beide. De 50-plussers die de organisatie van Gilde Utrecht vormen, delen graag hun kennis en vaardigheden met anderen. Zo'n tweehonderd vrijwilligers zijn actief op vele verschillende terreinen. De vrijwilligers van Gilde Utrecht vinden het leuk om iets voor anderen te doen en zij ervaren dat het gebodene ook op prijs gesteld wordt.
Het activiteitenaanbod is heel divers: Prachtige (historische) wandelingen in de stad Utrecht, taalondersteuning in de Nederlandse taal of in vreemde talen en cursussen over verschillende aspecten van de stad. We zijn altijd op zoek naar nieuwe vrijwilligers!











