Voorzitter stembureau (reservelijst ochtendshift en middagshift)

Voorzitter stembureau (reservelijst ochtendshift en middagshift)

Eenmalig · 29 okt 2025, 06:45 - 23:59
Flexibele locatie
CoördinerenSociaal contactNederlands
Buurt & omgeving
16 Vrede, justitie en sterke publieke diensten
Geschikt voor mensen in een rolstoel

Contactpersoon

U kunt zich helaas niet langer registreren voor deze vacature. Je kan hier andere vacatures vinden.

30 plaatsen over.

Activiteit Delen
Gemeente Utrecht

#105548
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Gemeente-Utrecht/activiteiten/Voorzitter-stembureau-reservelijst-ochtendshift-en-middagshift/105548 om je aan te melden

Samenvatting

Woensdag 29 oktober gaat Utrecht naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezing. De gemeente is nog op zoek naar voorzitters op de reservelijst.

Uitgebreide omschrijving

Woensdag 29 oktober gaat Utrecht naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezing. De gemeente is nog op zoek naar voorzitters op de reservelijst, zowel voor de ochtendshift (6.45 uur tot 16.00 uur) als de middagshift (15.30 uur totdat alle stemmen zijn geteld). Heb jij ervaring op een stembureau of met leidinggeven en ben jij beschikbaar als voorzitter? Meld je nu aan op mijnstembureau-utrecht.nl of stuur een mail naar [email protected] Je volgt de voorzitterstraining. Heb je alle trainingen gevolgd en blijf je beschikbaar maar roepen we je uiteindelijk niet op? Dan ontvang je 25 euro vergoeding. Deze inkomsten moeten wij doorgeven aan de Belastingdienst.


Hieronder lees je de hele functieomschrijving. Deze en meer informatie vind je ook op de website voor stembureauvrijwilligers in Utrecht.


Voorzitter

Als voorzitter van een stembureau ben je verantwoordelijk voor de gang van zaken binnen het stembureau. Je geeft leiding aan de andere leden. Je bent verantwoordelijk voor een goed verloop van het stemproces.

Je kunt op alle Utrechtse stembureaus kiezen om te werken in een shift. Ook voor de reservelijst kun je kiezen voor een shift. De ochtendshift is van 6.45 uur tot 16.00 uur. De middagshift is van 15.30 uur tot het einde van de dag. Er is een half uur overlap tussen de ochtend- en middagshift, zodat er tijd is voor een goede overdracht. Een checklist in de Stembureau Live app helpt de voorzitter bij deze overdracht. Wil je liever de hele dag helpen? Dat kan ook. Bij je inschrijving vink je de ochtendshift en middagshift aan. Je schrijft je dan in voor de hele dag van 6.45 uur totdat alle stemmen geteld zijn. Kijk voor meer vragen over werken in shifts bij veelgestelde vragen.


Wat doet een voorzitter?

Als voorzitter ben je verantwoordelijk voor de gang van zaken binnen het stembureau. Je geeft leiding aan de overige stembureauleden en bent verantwoordelijk voor het stemproces. Als het nodig is, bewaar je de rust en orde in het stembureau. Ook ben je verantwoordelijk voor het werken met de Stembureau Live app, een juiste telling van de stemmen en het invullen van het proces-verbaal. De voorzitter is de contactpersoon voor Team Verkiezingen.

Als voorzitter van de ochtendshift haal je de dag voor de verkiezing de voorzitterstas met materialen op bij het stadskantoor. Op de verkiezingsdag start je in de ochtendshift om 6.45 uur met het controleren van de opbouw van het stembureau. Je controleert met behulp van de Stembureau Live app of alle materialen en benodigdheden aanwezig zijn en of het stembureau om 7.30 uur open kan. Samen met de plaatsvervangend voorzitter ben je verantwoordelijk voor het toelaten van de kiezers. Je stemt met de andere stembureauleden af wanneer iedereen pauze kan houden.

Na het sluiten van de stemming, om 21.00 uur, tel je als voorzitter in de middagshift samen met de stembureauleden en tellers de stemmen op lijstniveau. Na het invullen van de processen-verbaal ga je met een stembureaulid of teller naar een inleverpunt en lever je de processen-verbaal en de voorzitterstas in. De plaatsvervangend voorzitter is aan het eind van de dag verantwoordelijk voor het netjes achterlaten van het stembureau en wacht op het ophalen van de stembussen.


Functie-eisen

  • 18 jaar of ouder en niet uitgesloten van het kiesrecht
  • goede beheersing van de Nederlandse taal
  • fysiek in staat een lange verkiezingsdag te werken
  • coördinerende vaardigheden
  • stressbestendig
  • communicatief vaardig
  • cijfermatig inzicht en nauwkeurig


Vergoeding

Je ontvangt een bruto vergoeding van € 130 in de ochtendshift en € 140 in de middagshift. Werk je beide shifts dan ontvang je een bruto vergoeding van € 270. Deze inkomsten moeten wij doorgeven aan de Belastingdienst.


E-learning en voorzittersbijeenkomst

Om je goed voor te bereiden op de werkzaamheden op het stembureau, moet je een training volgen. Dat kan gewoon thuis, op een moment dat jou goed uitkomt, via een e-learning (online cursus). De e-learning eindigt met een toets waar je een voldoende voor moet halen. Als voorzitter vind je in de e-learning ook een instructie over het gebruik van de iPad en de Stembureau Live app. De uitnodiging voor de e-learning krijg je toegestuurd via de mail. Een nieuwe voorzitter is ongeveer 2 uur bezig met de e-learning.

Daarnaast hebben we voor voorzitters en plaatsvervangend voorzitters een online webinar opgenomen. Tijdens deze bijeenkomst praten we de (plaatsvervangend) voorzitters bij over het laatste verkiezingsnieuws, introduceren we de Stembureau Live app van 2025 en trainen we op het juist invullen van het proces-verbaal. Het volgen van het webinar is verplicht. De link naar de opname van het webinar vind je in de mail met de uitnodiging voor de e-learning. Het webinar duurt ongeveer één uur.


Versneld voorzitter worden

Je kunt voorzitter zijn als je al een keer (plaatsvervangend) voorzitter bent geweest. Met een aanvullend trainingsprogramma kun je ook versneld voorzitter worden, ook op de reservelijst. Neem daarvoor contact met ons op via mailadres [email protected] of bel ons op 030 286 2002.

Wat vrijwilligers nodig hebben

🗣️ Beheersing van het Nederlands

U kunt zich helaas niet langer registreren voor deze vacature. Je kan hier andere vacatures vinden.

30 plaatsen over.

Activiteit Delen

Over Gemeente Utrecht

Woensdag 29 oktober gaat Utrecht naar de stembus voor de vervroegde Tweede Kamerverkiezing. Op deze pagina vindt u vacatures voor de Utrechtse stembureaus.

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Supermarktactie 28 februari - Eenmalige hulp gezocht!

Eenmalig · 2—4 uur · voor 28 feb

Supermarktactie 28 februari - Eenmalige hulp gezocht!

Zaterdag 28 februari vinden er inzamelingsacties plaats bij diverse supermarkten in Utrecht. Help jij mee om zoveel mogelijk voedsel in te zamelen?

Geplaatst door Stichting Voedselbank Utrecht
Supermarktactie 31 januari - Eenmalige hulp gezocht!

Eenmalig · 2—4 uur · voor 31 jan

Supermarktactie 31 januari - Eenmalige hulp gezocht!

Zaterdag 31 januari vinden er inzamelingsacties plaats bij diverse supermarkten in Utrecht. Help jij mee om zoveel mogelijk voedsel in te zamelen?

Geplaatst door Stichting Voedselbank Utrecht
Kook jij met hart en ziel? Word kookvrijwilliger!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Kook jij met hart en ziel? Word kookvrijwilliger!

Iedere dinsdag koken wij een gratis, warme maaltijd voor mensen die het écht nodig hebben. En daar kunnen we jouw hulp goed bij gebruiken!

Geplaatst door Stichting Robin Food 4 You
Nieuw
Kook jij met hart en ziel? Word kookvrijwilliger!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Kook jij met hart en ziel? Word kookvrijwilliger!

Iedere dinsdag koken wij een gratis, warme maaltijd voor mensen die het écht nodig hebben. En daar kunnen we jouw hulp goed bij gebruiken!

Geplaatst door Stichting Robin Food 4 You
Become a Volunteer at Our Outdoor Festivities!

Eenmalig · 4—8 uur

Become a Volunteer at Our Outdoor Festivities!

Do you like to contribute occasionally, but would you rather not be tied to an activity? Then helping with us is exactly what you are looking for!

Geplaatst door IJsclub Siberia
🖱️Help wijkbewoners met hun vraag over de telefoon en internet

Vaste activiteit · 2—3 uur/week

🖱️Help wijkbewoners met hun vraag over de telefoon en internet

🖱️Help met vragen over de computer, telefoon en internet

Geplaatst door Digiwijs 3.0

Vind Workshops die bij jou passen

Feb

18

Training Spaarkringbegeleider

Workshop · 18 feb, 09:30 — 27 feb, 13:30

Training Spaarkringbegeleider

Wil jij mensen inspireren, motiveren en verbinden? Werk jij graag met een groep met diverse mensen? En lijkt het je leuk om mensen wat te leren over geldzaken?

Geplaatst door Spaarkracht
💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Workshop · voor 1 sep

💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Stichting Digiwijs 3.0 biedt (gratis) computercursussen in Utrecht. Werk aan je digitale vaardigheden.

Geplaatst door Digiwijs 3.0

Mrt

17

GRIP & GLANS in je leven

Workshop · 17 mrt, 09:30 — 21 apr, 12:15

GRIP & GLANS in je leven

De cursus Grip & Glans leert je hoe je actief je eigen welbevinden kunt verbeteren en meer grip op je leven kunt krijgen.

Geplaatst door WIJ 3.0
💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Workshop · voor 2 feb

💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Stichting Digiwijs 3.0 biedt (gratis) computercursussen in Utrecht. Werk aan je digitale vaardigheden.

Geplaatst door Digiwijs 3.0

Jan

28

Nieuw
Vind de kracht in mensen Deel 2

Workshop · 28 jan, 18:30 - 21:30

Vind de kracht in mensen Deel 2

Krachtwerk gaat over de sterke punten in mensen herkennen, deze benoemen en hiermee iemands kracht versterken.

Geplaatst door U Centraal

Jan

20

Training Mentale gezondheid en cultuur - Arabisch gesproken

Workshop · 20 jan, 13:30 - 15:00

Training Mentale gezondheid en cultuur - Arabisch gesproken

De training Mentale gezondheid en cultuur biedt een veilige en warme ruimte waar vrouwen in hun eigen taal (Arabisch) kunnen praten over mentale gezondheid

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel