Navigatie overslaan
VC Utrecht Home
  • Academie voar Utrecht
  • Utrecht Bedankt!
Account aanmakenLog in
Zijbalk overslaan
WIJ 3.0

WIJ 3.0

Non-profit

WIJ 3.0 is specialist in activeren en re-integratie. Je vindt ons in stad en regio Utrecht. We ondersteunen mensen die zonder werk zijn en met een of meerdere persoonlijke problemen te maken hebben ...

WelzijnBuurt & omgevingMensen met een beperking
Activiteiten
Foto's
3 Goede gezondheid en welzijn8 Eerlijk werk en economische groei10 Ongelijkheid verminderen

Contact

  • Bemuurde Weerd Oostzijde 3, 3514 AN Utrecht, Nederland
  • [email protected]
  • 0302312289 (tussen 9 en 17 uur)

VC Utrecht

  • Aanmelden nieuwsbrief organisaties
  • Aanmelden nieuwsbrief vrijwilligers
  • Algemene voorwaarden VC Utrecht
  • Contact
  • Klachtenregeling extern

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Levensgeluk vergroten

Levensgeluk vergroten

Praktische informatie

Workshop • Eenmalig

6 okt, 13:30 — 16 dec, 14:30
Dolderseweg 79a, 3734 BD Den Dolder, Nederland
8 plaatsen over

Contactpersoon

Zacharia T

Stel de contactpersoon een vraag

WIJ 3.0

#108914
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/WIJ-30/activiteiten/Levensgeluk-vergroten/108914 om je aan te melden

De cursus Grip & Glans leert je hoe je actief je eigen welbevinden kunt verbeteren en meer grip op je leven kunt krijgen.

Herken je dat? Je wordt een dagje ouder. Je kunt jezelf nog prima redden. Je hebt genoeg om met plezier op terug te kijken. Maar je realiseert je ook: Als ik er plezier in wil houden, moet er wel wat gebeuren. Alleen, wat dan? En met wie?


Verandering hoort bij het leven. Sommige veranderingen zijn ondersteunend, zoals het vinden van iemand om je leven mee te delen of het treffen van leuk werk. Andere zijn minder fijn, zoals achteruitgang van gezondheid, het verliezen van die leuke baan of van mensen waar je van houdt. Door dit soort gebeurtenissen kunnen mensen behoefte hebben aan nieuwe manieren om grip te houden op hun leven en hun bestaan weer wat meer glans te geven.


De groepscursus GRIP&GLANS is speciaal daarvoor ontwikkeld. Met deze praktische cursus sta je zes weken stil bij jezelf: Waar word je blij van? Waar haal je energie uit? Je leert vaardigheden waarmee je actief kunt bijdragen aan je eigen levensgeluk.


In februari/maart 2026 starten de eerstvolgende groepscursussen in Utrecht en Zeist, gegeven door WIJ 3.0 activeringscoach en GRIP&GLANS-docent Marieke Orriëns. Kijk voor meer data op https://wij30.nl/aanbod/educatief/grip-en-glans/


Voor wie?

Als je één of meerdere van de volgende stellingen met ‘ja’ beantwoordt, dan is GRIP&GLANS zeker geschikt voor jou:

  • Mijn leven kan een boost gebruiken. Ik mis iets/iemand en dat kleurt sterk mijn dagen.
  • Ik zou wat meer leuke bezigheden of gezelligheid in mijn leven willen hebben. 
  • Ik wil mijn leven wat meer betekenis geven.
  • Ik wil wel iets veranderen, weet ook wat, maar ik stel het steeds uit.


Wat kun je verwachten

Alle onderwerpen die aan de orde komen hebben te maken met manieren om jouw leven meer glans te geven. Als rode draad door de cursus loopt het gebruik van de zogenaamde GLANS-schijf van vijf. De glansschijf is vergelijkbaar met de voedingsschijf. Alleen gaat het niet over gezonde voeding, maar over andere belangrijke ‘voeding’ die mensen nodig hebben om prettig te leven. Thema’s die aan bod komen:

  • positief zijn en blijven;
  • initiatief nemen en zelfvertrouwen opbouwen;
  • samen met anderen zijn en vriendschap;
  • doelen stellen en bereiken;
  • persoonlijke sterke punten ontdekken en uitbouwen;
  • de positieve kanten van het alleen zijn, dan wel samenzijn ervaren.


Praktische informatie

Er starten cursusreeksen in februari en maart 2026. Een cursusreeks bestaat uit zes wekelijkse bijeenkomsten van 2,5 uur. Een pauze is inbegrepen, voor thee en koffie wordt gezorgd. Na drie maanden is er een terugkombijeenkomst.


De groepen bestaan uit 6-8 personen en een gecertificeerde GRIP&GLANS-docent zorgt voor de begeleiding. Er is ruimte om ervaringen uit te wisselen en vaardigheden te oefenen. Bij de cursus hoort een mooi uitgevoerde werkmap.


De cursus kost €25,-. Is dit bedrag een belemmering voor je? Neem gerust contact met ons op, samen kijken we naar een oplossing.


Meer informatie

Heb je vragen of wil je je aanmelden? Neem daarvoor contact op met Marieke Orriëns, WIJ 3.0 activeringscoach en G&G-docent

Telefoon: 06 27 82 54 43

E-mail: [email protected]


Meer informatie is te vinden op: https://wij30.nl/aanbod/educatief/grip-en-glans/

Gerelateerd aan

Welzijn
Buurt & omgeving
Mensen met een beperking
Goede gezondheid en welzijn
Eerlijk werk en economische groei
Ongelijkheid verminderen
Workshop
Op locatie
Begeleid
😊Goed in je vel
🍏Gezond leven
🤸Jij & je ontwikkeling
Geschikt voor mensen in een rolstoel
Geschikt voor mensen met geheugenproblemen
Geschikt voor mensen met een visuele beperking
Geschikt voor mensen met een verstandelijke beperking
Geschikt voor mensen met een psychische kwetsbaarheid
Geschikt voor mensen met gevoeligheid voor overprikkeling

Hoe kom ik er?

Over WIJ 3.0

WIJ 3.0 is specialist in activeren en re-integratie. Je vindt ons in stad en regio Utrecht. We ondersteunen mensen die zonder werk zijn en met een of meerdere persoonlijke problemen te maken hebben. We bieden hen activiteiten om bezig te zijn, sociale contacten te hebben en waar mogelijk begeleiden we naar werk en opleiding.

WIJ 3.0 biedt via Digiwijs 3.0 ook op tal van locaties in de stad de kans om computers, tablet en smartphones te leren gebruiken. Of via oefeninlopen zelf digitaal vaardiger te worden. WIJ 3.0 heeft diverse locaties in Utrecht stad en regio:

* Maliegilde - Noordwest
* Ghanaplein - Overvecht
* WIJ a/d Werf - Centrum
* Stadsbrug - Zuidwest
* Europalaan - Zuidwest
* Weggeefwinkel - Lunetten
* WIJ 3.0 in Kringloop de Arm - Hoograven
* WIJ 3.0 in De Weide Wereld - Vleuten
* WIJ 3.0 Nieuwegein
* WIJ 3.0 Zeist
* WIJ 3.0 Den Dolder

Kijk voor meer informatie op wij30.nl

Bekijk meer activiteiten van WIJ 3.0

Aanmeldingen sluiten over 6 maanden.

Vind Workshops die bij jou passen

Jul

17

Nieuw
GRIP & GLANS in je leven

Workshop · 17 jul, 09:30 — 16 jan, 10:15

GRIP & GLANS in je leven

De cursus Grip & Glans leert je hoe je actief je eigen welbevinden kunt verbeteren en meer grip op je leven kunt krijgen.

Geplaatst door WIJ 3.0

Jun

18

Training LVB wel of geen handleiding

Workshop · 18 jun, 14:00 - 17:00

Training LVB wel of geen handleiding

Training over wat jij kan doen als je mensen met een licht verstandelijke beperking ontmoet. Deze editie is speciaal gericht op vrijwilligerscoördinatoren.

Geplaatst door De Wilg

Jul

21

Workshop: Zelfregie & Herstelplan

Workshop · 21 jul, 10:00 - 11:30

Workshop: Zelfregie & Herstelplan

Tijdens deze workshop maak je kennis met het Zelfregie- en Herstelplan.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Jul

16

Creatieve Workshop: Maak jouw Krachtobject – met klei, woorden en betekenis

Workshop · 16 jul, 14:00 - 16:00

Creatieve Workshop: Maak jouw Krachtobject – met klei, woorden en betekenis

Ontdek jouw kracht! Maak met klei een persoonlijk krachtobject en geef woorden aan wat jou sterk maakt. Delen mag, alles is goed. Je bent welkom 🌿

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Sep

9

Gouden Mannen

Workshop · 9 sep, 12:00 - 16:00

Gouden Mannen

Het programma van Gouden Mannen duurt 60 weken en geeft deelnemers genoeg tijd om elkaar te leren kennen, nieuwe vaardigheden te verkrijgen en te groeien

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Jul

30

Workshop: Lief zijn voor jezelf

Workshop · 30 jul, 12:30 - 14:00

Workshop: Lief zijn voor jezelf

In deze workshop maak je op een warme en toegankelijke manier kennis met zelfcompassie:milder leren zijn voor jezelf, juist op momenten dat je het moeilijk hebt

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Gezellige barmedewerker gezocht!

Vaste activiteit · 2—4 uur/week

Gezellige barmedewerker gezocht!

Achter de bar van Café Mint ben jij hét gezicht van onze locatie. Je schenkt drankjes en zorgt voor een fijne sfeer.

Geplaatst door De Wilg
Smaakmaker gezocht!

Vaste activiteit · 2—3 uur/week

Smaakmaker gezocht!

Bak en kook je graag? En lijkt het je leuk om samen met andere vrijwilligers (lunch)gerechten te maken? Dan zoeken we jou!

Geplaatst door De Wilg
Nieuw
Maatje gezocht voor mevrouw van der Linden

Vaste activiteit · Flexibele uren

Maatje gezocht voor mevrouw van der Linden

Mevrouw van der Linden* is 80 jaar en woont in Zuilen. Ze zoekt een maatje om gezellig mee te kletsen tijdens het doen van een creatieve activiteit.

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht
Pianostemmer gezocht!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Pianostemmer gezocht!

In ons gezellige café staat een piano die wat liefde nodig heeft. Ben jij pianostemmer (geweest?) en heb je tijd en zin om af en toe onze piano te stemmen?

Geplaatst door De Wilg
Sociaal maatje + praktische hulp gezocht voor mevrouw Sousa

Vaste activiteit · 1—3 uur/week

Sociaal maatje + praktische hulp gezocht voor mevrouw Sousa

Mevrouw Sousa is 73 jaar en op zoek naar een maatje om gezellig mee te kletsen en die haar wilt helpen met administratieve taken.

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht
Somalisch-Nederlands/Engelssprekende vrijwilligster gezocht!

Tijdelijke activiteit · 0—2 uur/week · Start vanaf 8 jun 2026 Voor ongeveer 3 maanden

Somalisch-Nederlands/Engelssprekende vrijwilligster gezocht!

Spreek jij zowel Somalisch als Nederlands en/of Engels?

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht

Praktische informatie

Workshop • Eenmalig

6 okt, 13:30 — 16 dec, 14:30
Dolderseweg 79a, 3734 BD Den Dolder, Nederland
8 plaatsen over

Contactpersoon

Zacharia T

Stel de contactpersoon een vraag