Vrijwilliger bedrijfsjournalist | Storytelling

Vrijwilliger bedrijfsjournalist | Storytelling

Vaste activiteit · Flexibele uren
Teunisbloemlaan 50, 3452 CA Vleuten, Nederland
Lezen & schrijvenLobbyingMarketing & CommunicatieNederlands
OuderenMensen met een beperkingWelzijn

Contactpersoon

Buren voor Buren Vleuten-De Meern

Stel de contactpersoon een vraag

De organisator heeft deze activiteit gemarkeerd als gevuld. Aanmeldingen zijn gesloten. Je kan hier andere vacatures vinden.

Activiteit Delen
Buren voor Buren

#56584
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Wil-Wijk-Informatie-Lijn/activiteiten/Vrijwilliger-bedrijfsjournalist--Storytelling/56584 om je aan te melden

Samenvatting

Wij zijn op zoek naar iemand die leuke verhalen schrijft over dingen die gebeuren in de wijk. We noemen dit ook: storytelling. De verhalen willen we publiceren.

Uitgebreide omschrijving

WIL in je buurt, het buurtnetwerk in de Utrechtse wijk Vleuten-De Meern (postcodes 3451 tot en met 3455), zoekt vrijwilligers voor het Team Communicatie. Dit team zorgt voor de externe en interne communicatie en heeft de ambitie om komend jaar een flinke stap voorwaarts te zetten. Daarvoor zoeken wij een bedrijfsjournalist, die leuke verhalen kan schrijven over dingen die gebeuren in de wijk.


Vrijwilliger Bedrijfsjournalist | Storytelling


Binnen het Team Communicatie van WIL is de functie van bedrijfsjournalist nieuw. Zó nieuw dat we eigenlijk nog niet zo goed weten of we jou nu Bedrijfsjournalist of Content Creator of Storyteller moeten noemen. Je bent het alledrie! Dat is leuk voor jou, want het betekent dat je deze functie van scratch af aan vorm kunt geven en in kunt richten. Wat wij wél weten is jij voor ons heel waardevol gaat worden, want wij geloven erg in de kracht van verhalen.

Onze gedachten gaan naar het volgende uit:

  • Als bedrijfsjournalist ben je voortdurend op zoek naar nieuws, zowel intern als extern. Je hebt een tweede zintuig voor ontwikkelingen die goed zijn om namens WIL te publiceren voor de doelgroep van WIL. En je put je inspiratie uit de honderden potentiële verhalen die al liggen te wachten om opgeschreven te worden
  • Speciale aandacht heb je voor speciale verhalen die onze vrijwilligers meemaken. Je verwerkt deze verhalen tot kant en klare stukken voor de lokale krant
  • Als bedrijfsjournalist draag je je steentje bij aan nieuwsbrieven, social media posts, maar ook aan advertenties en free publicity projecten
  • Als bedrijfsjournalist denk je mee over nieuwe communicatiemiddelen. Je mag gerust meepraten en meedenken over onze andere communicatie. Misschien wil jij wel je eigen blog hebben?


Een bedrijfsjournalist is vaak een duizendpoot. Zij of hij is altijd nieuwsgierig, creatief, kan goed schrijven en redelijk fotograferen. Zij of hij vindt schrijven leuk, ontmoet graag nieuwe mensen, leest veel van alles en nog wat in onze wijk, en houdt altijd rekening met de doelgroep waarvoor wordt geschreven. Wij leren je graag kennen.


Je werkt waarschijnlijk het meeste vanuit huis. Dat hoeft niet altijd overdag te zijn. Je zult voor je verhalen ook op pad zijn. In buurtcentrum Weide Wereld kunnen we eventueel een werkplek voor je maken, waar je ook gebruik kunt maken van telefoon, printer en kopieermachine.


Omdat je deel uitmaakt van Team Communicatie is er ruimte genoeg om mee te praten en mee te denken over andere zaken dan alleen content. Graag zelfs!


Parttime uren: 2-8 per week

Je deelt je uren zelf in


Wat vrijwilligers nodig hebben

🗣️ Beheersing van het Nederlands

Hoe kom ik er?

De organisator heeft deze activiteit gemarkeerd als gevuld. Aanmeldingen zijn gesloten. Je kan hier andere vacatures vinden.

Activiteit Delen

Over Buren voor Buren

Buren voor Buren is de welzijnsorganisatie in de Utrechtse wijk Vleuten-De Meern (postcodes 3451 tot en met 3455). De kernactiviteiten van Buren voor Buren zijn: wijkinformatie geven en burenhulp verlenen.

De doelstelling van Buren voor Buren is om de wijk Vleuten-De Meern te voorzien van informatie op het gebied van informele zorg en welzijn in de directe woonomgeving. Daarnaast willen wij toegankelijke burenhulp verlenen.

Wij willen het netwerk zijn van en voor de bewoners van Vleuten-De Meern. Wij helpen de bewoners te vinden wat ze zoeken in hun eigen buurt. Dat kan een vergaderlocatie zijn of het adres van een breiclubje. Het kan een wandelmaatje zijn of een tip waar kinderen samen kunnen sporten. Het kan ook concrete (buren)hulp zijn: een boodschap doen voor een buurtbewoner of hem/haar even naar het ziekenhuis brengen. Deze burenhulpteams zijn verdeeld over de boodschappenhulp, de klussenhulp, de vervoershulp, een algemene hulpdienst, een digitale hulpdienst en natuurlijk ook de informatie hulpdienst. Via deze zes hulpdiensten bieden ruim 100 enthousiaste vrijwilligers concrete burenhulp aan wijkbewoners, die zelf geen beroep kunnen doen op familie of bekenden, en waarvoor professionele hulp te duur is.

Kom jij ons team versterken?

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Help jij Geertje met haar wekelijkse boodschappen?

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Help jij Geertje met haar wekelijkse boodschappen?

Voor een vriendelijke maar kwetsbare mevrouw in Vleuten–De Meern zoeken we een betrokken vrijwilliger die haar wekelijks wil helpen met de boodschappen.

Geplaatst door U Centraal
Help een dorpsgenoot in De Meern – Word het gezelschap van Kees

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Help een dorpsgenoot in De Meern – Word het gezelschap van Kees

Help Kees uit De Meern, een vriendelijke man met Alzheimer, aan gezelschap voor een wandeling, een praatje of een kopje koffie.

Geplaatst door Hulp bij Dementie
🚲 Samen met Tineke even weg?

Vaste activiteit · Flexibele uren

🚲 Samen met Tineke even weg?

Tineke is een leuke, creatieve vrouw en kan prachtig breien. Ze maakt graag een praatje of fietstochtje met koffie. Word jij haar maatje?

Geplaatst door Hulp bij Dementie
Een maatje

Vaste activiteit · 1—3 uur/week

Een maatje

Tijd en aandacht voor een kwetsbare oudere (met NAH) om samen te genieten van eenvoudige dingen als wandelen, kopje koffie, een spelletje.

Geplaatst door 's Heeren Loo
Samen fietsen en genieten: word buddy van Ans

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Samen fietsen en genieten: word buddy van Ans

Vrouw (60+) met COPD zoekt buddy voor gezelligheid, goede gesprekken en samen naar buiten met de fiets.

Geplaatst door U Centraal
Ben jij de vrolijke noot voor Ans?

Vaste activiteit · Flexibele uren

Ben jij de vrolijke noot voor Ans?

Ans maakt graag een praatje onder het genot van een kopje koffie en muziek. Breng jij haar die gezelligheid?

Geplaatst door Hulp bij Dementie

Vind Workshops die bij jou passen

💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Workshop · voor 15 sep 2026

💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Stichting Digiwijs 3.0 biedt (gratis) computercursussen in Utrecht. Werk aan je digitale vaardigheden.

Geplaatst door Digiwijs 3.0

Jan

19

Nieuw
Training: Zorgen voor Jezelf

Workshop · 19 jan 2026, 10:00 - 12:00

Training: Zorgen voor Jezelf

Soms voel je je gestrest, moe of uit balans. Je slaapt niet goed, je dag heeft weinig tot geen structuur, of je weet niet goed waar je moet beginnen.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Jan

15

Nieuw
Creatieve workshop: Kitsungi

Workshop · 15 jan 2026, 13:30 - 16:00

Creatieve workshop: Kitsungi

Tijdens de workshop ga je aan de slag met het maken van je eigen Kintsugi-schaaltje.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Dec

23

🌟 Workshop: Ontspanning en inspiratie door visualisatie

Workshop · 23 dec, 13:00 - 14:00

🌟 Workshop: Ontspanning en inspiratie door visualisatie

Gun jezelf een moment van rust én creativiteit

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Dec

9

🌟 Workshop: Stretch en ontspanning voor vrouwen

Workshop · 9 dec, 13:00 - 14:30

🌟 Workshop: Stretch en ontspanning voor vrouwen

Gun jezelf een moment van rust én creativiteit

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Nov

24

Workshop: Ervaar de kracht van verbinding

Workshop · 24 nov, 10:00 - 12:00

Workshop: Ervaar de kracht van verbinding

Iedere ontmoeting is nieuw en anders. Ga mee op ontdekkingsreis in de wondere wereld van wat contact en verbinding tussen mensen kan brengen. Wees welkom!

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel