Hybride Training: Acceptatie

Hybride Training: Acceptatie

Workshop · 6 mei, 10:00 - 12:30
Kaatstraat 18, 3513 BK Utrecht, Nederland
Sociale rechtvaardigheidZorgWelzijn
3 Goede gezondheid en welzijn10 Ongelijkheid verminderen17 Partnerschap om de doelstellingen te bereiken
WorkshopHybrideBegeleid😊Goed in je vel🍏Gezond leven🤸Jij & je ontwikkelingGeschikt voor mensen in een rolstoelGeschikt voor mensen met een psychische kwetsbaarheid

Contactpersoon

Ben je erbij?

10 plaatsen over.

Aanmeldingen sluiten over 2 maanden.

Activiteit Delen
Steunpunt Zelfregie & Herstel

#113260
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Steunpunt-GGZ-Utrecht/activiteiten/Hybride-Training-Acceptatie/113260 om je aan te melden

Samenvatting

Het programma is gebaseerd op wetenschappelijke methoden zoals Acceptance & Commitment Therapy (ACT), mindfulness en zelfcompassie. De training duurt 6 weken.

Uitgebreide omschrijving

Inhoud

Dit programma helpt je om moeilijke dingen in je leven beter te accepteren, zodat je meer tijd en energie kunt steken in de dingen die je gelukkig maken. We gaan samen kijken waar je moeite mee hebt, zoals je gedachten, gevoelens, jezelf, of sociale contacten. Stap voor stap leer je hoe je deze dingen kunt accepteren.

We werken in zes sessies aan verschillende oefeningen. In de eerste sessie leer je wat acceptatie precies is en stel je doelen. In de volgende sessies krijg je handvatten om ruimte te geven aan je gevoelens, te leren wat je wel en niet kunt veranderen, en vriendelijker voor jezelf te zijn. In de laatste sessie kijken we terug en kijken we hoe je verder kunt gaan.

Het programma is gebaseerd op wetenschappelijke methoden zoals Acceptance & Commitment Therapy (ACT), mindfulness en zelfcompassie. De training duurt 6 weken en is bedoeld voor inwoners die moeite hebben met acceptatie.

Na de startbijeenkomst maak je iedere week een theorie module thuis en komen we iedere woensdag ochtend bij elkaar bij Steunpunt Zelfregie & Herstel samen om met elkaar het onderwerp verder uit te diepen door middel van praktische oefeningen.


Doelgroep

Iedereen die wat moeite heeft met acceptatie.


Praktisch

Deze training is 6 keer op woensdag ochtend van 10:00 tot 12:30.

De training is op de volgende woensdagen:

-         Woensdag 6 mei

-         Woensdag 13 mei

-         Woensdag 20 mei

-         Woensdag 27 mei

-         Woensdag 3 juni

-         Woensdag 10 juni


 Voor deze training is het belangrijk dat je in het bezit bent van een eigen laptop of computer.


Locatie

De fysieke bijeenkomsten van deze training vinden plaats bij Steunpunt Zelfregie & Herstel op onze locatie in Utrecht


Adres

Kaatstraat 18, 3513 BK Utrecht


Vind je deze workshop interessant? Kom dan ook!

Aan deelname zijn geen kosten verbonden.

Mocht je onverwachts verhinderd zijn, horen wij dat graag 48 uur voor de start van de workshop.


Trainer:

Deze workshop wordt verzorgd door Tessa en Sasha, ervaringsdeskundigen bij Steunpunt Zelfregie & Herstel.


 

Hoe kom ik er?

Ben je erbij?

10 plaatsen over.

Aanmeldingen sluiten over 2 maanden.

Activiteit Delen

Over Steunpunt Zelfregie & Herstel

Het Steun- en Informatiepunt ondersteunt mensen met een psycho-sociale kwetsbaarheid. Dit doen wij door de zelfregie te bevorderen (waar wil men mee aan de slag?) en door het aanbieden van trainingen en cursussen gericht op herstel. Ervaringskennis staat bij ons centraal. Als iemand problemen ervaart maar niet weet waar te beginnen of durft te zeggen? Wij geven ze de ruimte om dat samen te onderzoeken. Soms door te luisteren naar hun verhaal of soms door er alleen al te mogen zijn.
Er zijn ook genoeg mensen die prima van zichzelf weten waar ze ondersteuning bij nodig hebben, maar zich schamen om deze ook echt te vragen. Dan staat vertrouwen hoog op de prioriteitenlijst en gaan we daar éérst mee aan de slag.
We werken in een integraal team met ervaringsdeskundigen, beroepskrachten en vrijwilligers. Bij inzet van vrijwilligers wordt altijd gezocht naar de perfecte match!

Vind Workshops die bij jou passen

Mrt

26

Nieuw
Training: Positieve Blik

Workshop · 26 mrt, 13:30 - 16:00

Training: Positieve Blik

Tijdens deze bijeenkomsten train je jouw mentale focus om nieuwe woorden te vinden om naar de dagelijkse realiteit te kijken

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Apr

13

Nieuw
Training: Werken met eigen ervaring

Workshop · 13 apr, 13:30 - 16:00

Training: Werken met eigen ervaring

Wil je leren hoe je jouw eigen ervaringen kunt inzetten om anderen te ondersteunen in hun herstel?

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Apr

16

Schrijven naar herstel: Een schrijfatelier over kracht & verbinding

Workshop · 16 apr, 14:00 - 16:00

Schrijven naar herstel: Een schrijfatelier over kracht & verbinding

In dit schrijfatelier staan we samen stil bij wat herstel voor jou betekent.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Apr

13

Training Rouw en Verlies

Workshop · 13 apr, 10:00 - 12:00

Training Rouw en Verlies

In een veilige groep, met aandacht voor vertrouwen en verbinding, ontdek je hoe rouw werkt en wat het voor jou betekent.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Mei

28

Creatieve workshop: Kitsungi

Workshop · 28 mei, 13:30 - 16:00

Creatieve workshop: Kitsungi

Tijdens de workshop ga je aan de slag met het maken van je eigen Kintsugi-schaaltje.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Apr

2

Creatieve workshop: Moodboard jouw levenslijn als reis van herstel

Workshop · 2 apr, 14:00 - 16:00

Creatieve workshop: Moodboard jouw levenslijn als reis van herstel

In deze workshop maak je een creatief moodboard rondom jouw levenslijn. Deze levenslijn laat zien welke ervaringen jou hebben gevormd

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Nieuw
Fotograaf gezocht

Eenmalig · 2—4 uur

Fotograaf gezocht

Wij zoeken een (hobby)fotograaf die het leuk vindt om voor ons een aantal foto's te maken van de verschillende prachtige bruggen die Utrecht rijk is.

Geplaatst door Zin in Utrecht
Voorzitter Platformvergadering Armoedecoalitie

Vaste activiteit · 10—20 uur/maand · Start vanaf 28 feb

Voorzitter Platformvergadering Armoedecoalitie

De Armoedecoalitie Utrecht is een netwerk van maatschappelijke organisaties en initiatieven in de stad Utrecht rondom het thema armoede.

Geplaatst door Armoedecoalitie Utrecht

Feb

25

Safe Space Open Atelier: De Graffitituin

Eenmalig · 25 feb, 11:00 - 15:00

Safe Space Open Atelier: De Graffitituin

Kom uit de verf! Onze missie: een creatieve en veilige uitlaatklep bieden met graffiti en andere vormen van (street)art.

Geplaatst door Stichting Urban Minds U
Begeleider Luistergroepen Utrecht

Vaste activiteit · 4 uur/maand · Start vanaf 26 mrt

Begeleider Luistergroepen Utrecht

We zoeken groepsbegeleiders met hart voor de buurt, een open, nieuwsgierige en emphatische houding, en de behoefte iets voor de buurt/samenleving te betekenen.

Geplaatst door Luistergroepen Utrecht
Activiteiten begeleider Alexandertuin

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Activiteiten begeleider Alexandertuin

De Alexandertuin is een collectieve tuin voor Kanaleneiland zuidwest. Een tuin die zich leent voor veel gezelligheid, werk in de tuin en activiteiten.

Geplaatst door Wijkinformatiepunt Kanaleneiland
Social media specialist gezocht!

Vaste activiteit · 2—3 uur/week

Social media specialist gezocht!

Enthousiaste social media specialist gezocht om de (actieve) betrokkenheid van bewoners van Utrecht Noordoost bij Griftstroom te versterken.

Geplaatst door Wijkcooperatie Griftstroom