Baantjes zwemmen met Jan

Praktische informatie
Vacature • Vaste activiteit
Contactpersoon
Andrea Lehr
Wat wij bieden
Voorwaarden
#123524
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Hulp-bij-Dementie/activiteiten/Baantjes-zwemmen-met-Jan/123524 om je aan te melden
Jan heeft dementie en gaat graag zwemmen. Hij woont vlak bij het zwembad. Zwemmen kan hij nog zelfstandig, alleen heeft hij jouw hulp nodig om er te komen.
Wat ga je doen?
- Jan thuis ophalen en met hem in de rolstoel naar het zwembad lopen
- Jan begeleiden tot hij het water in gaat, vanaf dat moment kan hij zelfstandig zwemmen
- Ondertussen kan je zelf zwemmen, een boek lezen of ontspannen in het zwembad
- Na afloop Jan weer naar huis begeleiden
Wanneer?
- In overleg, bij voorkeur op een vaste dag en tijd
- Ongeveer 1,5 tot 2 uur per keer
Wat levert het op?
- Gratis toegang tot het zwembad tijdens jullie bezoek
- Persoonlijk contact en een dankbare ontmoeting
- De wetenschap dat je voor Jan echt een verschil maakt
Gerelateerd aan
Over Hulp bij Dementie
In de gemeente Utrecht wonen zo'n drieduizend mensen met dementie, een groot deel van hen woont gewoon nog thuis, vaak samen met de partner of met behulp van de kinderen. Hulp bij Dementie koppelt vrijwilligers aan mensen met dementie én/of aan de naasten die voor hen zorgen. De vrijwilliger helpt hen door er te zijn: het bieden van gezelschap of een luisterend oor maakt het verschil voor degene met dementie en de mantelzorger.
Als jij je aanmeldt als vrijwilliger maken we eerst een afspraak om kennis te maken. We bespreken dan ook je wensen, zoals in welk deel van de stad je wilt werken en wat je het liefste zou doen met je cliënt. Ben je nog steeds enthousiast, dan volg je een korte scholing over dementie en zorgen wij voor een goede match. We spreken dan af dat je minimaal een half jaar bij je cliënt op bezoek gaat. Gedurende je werk bij ons, kun je altijd bij ons terecht met je vragen.







