Boekenhelden Bibliotheek Neude

Praktische informatie
Vacature • Vaste activiteit
Contactpersoon
Rianne en Karin van de Bieb
Voorwaarden
#128359
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/BibliotheekUtrecht/activiteiten/Boekenhelden-Bibliotheek-Neude/128359 om je aan te melden
Per jaar worden er 750 duizend boeken, dvd's etc geleend bij Bibliotheek Neude. Jij maakt onder andere een praatje met onze bezoekers en zoekt reserveringen op.
In Bibliotheek Neude en de 11 wijkbibliotheken komen elke dag nieuwsgierige mensen, van alle leeftijden en achtergronden. Met bijna 100.000 leden zijn we de grootste ledenclub van Utrecht. Bij Bibliotheek Neude ontvangen we jaarlijks bijna 1,5 miljoen bezoekers en een groot deel komt speciaal om gebruik te maken van onze uitgebreide collectie. We lenen per jaar zo'n 750 duizend boeken vanuit deze vestiging en als service bieden we de mogelijkheid om boeken te reserveren.
Om al onze bezoekers naar de juiste kast of zaal door te verwijzen en de reserveringen klaar te kunnen zetten zijn we op zoek naar enthousiaste Utrechters met oog voor detail én de mensen om hen heen.
Wat ga je doen?
- Je bent aanspreekpunt voor onze bezoekers, helpt hen de juiste plek te vinden en verwijst door naar een Bibliotheekmedewerker.
- Je helpt met het opzoeken van de gereserveerde boeken van verschillende afdelingen door middel van reserveringslijsten.
- Je maakt een praatje met bezoekers en zorgt dat men zich gezien en welkom voelt.
- Samen met jouw team medevrijwilligers zorg je dat het rooster gevuld is en stem je vakanties en extra dagen af.
Wat zoeken we in vrijwilligers?
- Je hebt goede sociale vaardigheden, je bent positief, benaderbaar en hebt een open houding. Je kan goed met verschillende soorten mensen overweg, onze bezoekers zijn divers en iedereen is welkom in onze bibliotheken.
- De taken vragen om veel bukken en reiken, het tillen van boeken en je bent veel in beweging. Dat is voor jou geen enkel probleem.
- Je houdt van structuur en zorgt ervoor dat boeken weer terug op de goede plek terugkomen. Tegelijk kan je loslaten dat het een doorlopend proces is, het is nooit écht af en dat is oké.
- Je hebt een goede beheersing van de Nederlandse taal. Engels of een andere 2e taal is fijn.
- Je kan tegen drukte en rumoer, de bibliotheek is een plek waar veel mensen samenkomen en het is er nooit stil.
- Je bent een dag per week beschikbaar van 14.00-17.00 uur of 18.00-20.00 uur. Samen zorgen we voor een rooster waarin elke dag bezet is.
Wat bieden we?
- Je wordt ingewerkt door een bibliotheekmedewerker en er is altijd iemand aanwezig voor vragen.
- Je hoort bij de bibliotheek: we organiseren meerdere gezellige momenten per jaar, zoals de Biebfeesten en bijeenkomsten speciaal voor vrijwilligers.
- Je krijgt een Bieb-abonnement, zodat je zelf ook kan genieten van al ons aanbod.
- Je gaat aan de slag op een van de drukste vestigingen van de Bibliotheek Utrecht midden in het centrum van de stad.
Kijk op https://werkenbij.bibliotheekutrecht.nl/portal-over-het-bedrijf/vrijwilligers voor de actuele mogelijkheden voor vrijwilligerswerk bij de Bibliotheek Utrecht.
Gerelateerd aan
Over Bibliotheek Utrecht
De Bibliotheek Utrecht is er voor iedereen. We programmeren voor en met de stad en haar bewoners in 'Voor en Door Utrechters'. Met het onderwijs om alle kinderen te bereiken. Met partners in het sociaal domein voor die groepen mensen die wat meer ondersteuning kunnen gebruiken. Met culturele partners voor kennismaking met kunst en cultuur.
Bekijk meer activiteiten van Bibliotheek Utrecht





