Grenzen aangeven (praktische variant)

Grenzen aangeven (praktische variant)

Workshop · 25 okt 2024, 10:00 - 13:00
Pieterskerkhof 16, 3512 JR Utrecht, Nederland

Contactpersoon

U kunt zich helaas niet langer registreren voor deze workshop.

Activiteit Delen
U Centraal

#82861
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/U-Centraal/activiteiten/Grenzen-aangeven-praktische-variant/82861 om je aan te melden

Samenvatting

Grenzen ervaar je in je lichaam, en het is belangrijk je hier bewust van te worden, hoe zorg je ook goed voor jezelf? kom naar deze workshop, en we helpen je

Uitgebreide omschrijving

Deze grenzentraining onderscheidt zich van andere grenzentrainingen voor vrijwilligers door een fysieke insteek:

grenzen ervaar je in je lichaam, en het is belangrijk je hier bewust van te worden. Het gaat uiteindelijk natuurlijk niet alleen om ‘nee’ zeggen en grenzen stellen, maar vooral om het goed voor jezelf zorgen!


We hebben het met name over persoonlijke grenzen van vrijwilligers. Dus niet de grenzen tussen vrijwilligerswerk en professionals.


Deelnemers zorgen goed voor zichzelf door hun grens innerlijk te registreren en aan te geven (indien dat overeenstemt met hun behoefte)En met de intentie tot behoud van het contact met de cliënt. De elementen die aan bod komen: 


-lichaamsbewustzijn van grenzen: spanning, verhoogde hartslag, gestokte adem, zweten, trillend been etc kunnen wijzen op een grens


-ankers voor lichaamsbewustzijn: ademhaling, contactpunten, gronding helpen je bewust te blijven/ worden van je lichaam. Het gaat erom je hiervan bewust te worden in het contact, iets waarvan we in deze training – in een veilige setting – een basis hopen te leggen.


-‘voelpauze’ inlassen: hoe onwennig het ook voelt, je hebt in het contact met de cliënt altijd de mogelijkheid om na te gaan wat er in je omgaat, door even ruimte voor jezelf te scheppen.


Manieren van ‘nee’ zeggen: met o.a. de methode ‘LSD-begrip-nee-begrip’; kapotte grammofoonplaat, en de invalshoek ‘zeg niet dat je niet wilt, maar vertel over de behoefte die je ervan weerhoudt om ja te zeggen’ (verbindende communicatie)


Heel licht raken we aan mindfulness, maar we benoemen het niet zo. De workshop is laagdrempelig, interactief, en er mag gelachen worden. 


Trainer:

Gecertifieerd trainer, Ed Korf- de Gidts


Deze workshop wordt u aangeboden door U Centraal 

Wat vrijwilligers nodig hebben

🗣️ Beheersing van het Nederlands

Hoe kom ik er?

U kunt zich helaas niet langer registreren voor deze workshop.

Activiteit Delen

Over U Centraal

U Centraal is een stedelijke welzijnsorganisatie in Utrecht. Beroepskrachten en vrijwilligers bieden informatie, advies, contact en praktische hulp. U Centraal wijst de weg aan iedereen die woont, werkt of zorgt in Utrecht. Ook voedt U Centraal lokale hulpverleners met expertise rond een aantal thema's.

Vind Workshops die bij jou passen

Feb

18

Nieuw
Training Spaarkingbegeleider

Workshop · 18 feb 2026, 09:30 — 27 feb 2026, 13:30

Training Spaarkingbegeleider

Wil jij mensen inspireren, motiveren en verbinden? Werk jij graag met een groep met diverse mensen? En lijkt het je leuk om mensen wat te leren over geldzaken?

Geplaatst door Spaarkracht

Jan

9

De VrijdagmiddagVonk

Workshop · 9 jan 2026, 14:00 — 13 mrt 2026, 14:00

De VrijdagmiddagVonk

In januari start De VrijdagmiddagVonk: een gratis oefengroep voor iedereen die makkelijker wil praten met anderen en zich zekerder wil voelen in contact.

Geplaatst door U Centraal

Mrt

19

Nieuw
Omgaan met ongewenst gedrag

Workshop · 19 mrt 2026, 18:30 - 21:00

Omgaan met ongewenst gedrag

Hoe handel je professioneel in situaties van ongewenst, ongepast of agressief gedrag? Grijp je in, beweeg je mee, trek je je terug? En hoe doe je dat dan?

Geplaatst door VC Utrecht

Feb

6

Plât Uteregs voar beginners!

Workshop · 6 feb 2026, 14:00 - 15:30

Plât Uteregs voar beginners!

Zin in een oergezellige middag vol humor, taal en typisch Uteregse charme? In anderhalf uur leer je Plat Uteregs spreken alsof je er geboren en getogen bent!

Geplaatst door VC Utrecht

Jan

12

Training reanimatie & AED

Workshop · 12 jan 2026, 13:00 - 16:15

Training reanimatie & AED

Leer eerste hulp te bieden door middel van een AED.

Geplaatst door VC Utrecht

Mei

28

Nieuw
Eenzaamheid signaleren en bespreekbaar maken

Workshop · 28 mei 2026, 18:30 - 21:00

Eenzaamheid signaleren en bespreekbaar maken

Mooie en leerzame workshop: Hoe herken je eenzaamheid en wat kan je eraan doen? Kom je ook naar deze waardevolle workshop?

Geplaatst door VC Utrecht

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Nieuw
Jouw ervaring is goud waard voor iemand met dementie!

Vaste activiteit · 0—2 uur/week

Jouw ervaring is goud waard voor iemand met dementie!

Als vrijwilliger bied je gezelschap, een luisterend oor en een vertrouwd gezicht. Een klein gebaar, met grote impact.

Geplaatst door Hulp bij Dementie
Nieuw
Word begeleider bij de ILFU Academy!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Word begeleider bij de ILFU Academy!

Voor drie inspirerende cursussen van de ILFU Academy zoeken wij betrokken begeleiders. Als begeleider ben je het vaste aanspreekpunt tijdens de hele cursus.

Geplaatst door ILFU
Wil jij helpen bij de dagelijkse openstelling van de Utrechtse Domkerk?

Vaste activiteit · 2—8 uur/week

Wil jij helpen bij de dagelijkse openstelling van de Utrechtse Domkerk?

Word dan vrijwilliger in de Domkerk en vind jouw plek als gastheer of gastvrouw, medewerker in de winkel, het DomCafé of als rondleider.

Geplaatst door Domkerk
Wil jij mensen rondleiden in de Dom?

Vaste activiteit · Flexibele uren

Wil jij mensen rondleiden in de Dom?

Opleiding tot rondleider in de Domkerk.

Geplaatst door Domkerk
Secretaris st. Zaterdagmiddagmuziek

Vaste activiteit · Flexibele uren

Secretaris st. Zaterdagmiddagmuziek

Ben jij de nieuwe Secretaris voor de meest tot verbeelding sprekende serie muziek op de mooiste plek in Utrecht?

Geplaatst door Domkerk
Wil jij samen spelletje spelen met Bep?

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Wil jij samen spelletje spelen met Bep?

Bep is een fitte vrouw van 96. Bep voelt zich eenzaam en is daarom opzoek naar een vrijwilliger om mee te kletsen. Bep kletst graag en praat graag over vroeger.

Geplaatst door U Centraal