Navigatie overslaan
VC Utrecht Home
  • Academie voar Utrecht
  • Utrecht Bedankt!
Account aanmakenLog in
Zijbalk overslaan
Volksbuurtmuseum

Volksbuurtmuseum

Non-profit

De volksbuurt was vroeger een buurt waar ‘het gewone volk’ woonde, vaak in kleine, in slechte staat verkerende woningen. Elke stad had zo zijn volksbuurten. Utrecht had Wijk C, ooit zo genoemd omdat ...

Kunst & cultuurBuurt & omgevingKinderenJongeren
Activiteiten
Foto's
SBBI/ANBI
11 Duurzame steden en gemeenschappen

Contact

  • Bemuurde Weerd Oostzijde 3, 3514 AN Utrecht, Nederland
  • [email protected]
  • 0302312289 (tussen 9 en 17 uur)

VC Utrecht

  • Aanmelden nieuwsbrief organisaties
  • Aanmelden nieuwsbrief vrijwilligers
  • Algemene voorwaarden VC Utrecht
  • Contact
  • Klachtenregeling extern

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Ben jij onze nieuwe weekendbeheerder? (stand-by)

Ben jij onze nieuwe weekendbeheerder? (stand-by)

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

4—6 uur/week
Waterstraat 27, 3511 BW Utrecht, Netherlands

Contactpersoon

utrecht volksbuurtmuseum

Stel de contactpersoon een vraag

Wat wij bieden

Vrijwilligersvergoeding

Voorwaarden

Beheersing van het Nederlands
Volksbuurtmuseum

#117896
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Nederlands-Volksbuurtmuseum/activiteiten/Ben-jij-onze-nieuwe-weekendbeheerder/117896 om je aan te melden

Ons museum is 6 dagen per week geopend. Om ervoor te zorgen dat we ook in het weekend onze bezoekers gastvrij kunnen ontvangen zoeken wij een weekendbeheerder.

Het Volksbuurtmuseum, gelegen in het Utrechtse Wijk C, vertelt het verhaal van het leven in de volksbuurt van honderd jaar geleden. Het museum toont het dagelijks leven van gewone mensen en verbindt die geschiedenis met thema’s van vandaag. In de vaste tentoonstelling komt het armoedige leven in de volksbuurten rond 1920 aan bod, terwijl tijdelijke exposities ruimte geven aan de diversiteit van de stad van vandaag.

Wij zoeken een weekendbeheerder die in het weekend stand-by is. In deze rol zorg je ervoor dat het museum altijd open kan en goed wordt afgesloten wanneer er geen sleutelhouder beschikbaar is.

In het weekend wordt het museum gerund door publieksmedewerkers (vrijwilligers). Zij starten de apparatuur op en sluiten deze aan het einde van de dag weer af. Ze ontvangen bezoekers, bedienen de kassa, schenken koffie en thee en zorgen voor een gastvrije ontvangst. De diensten zijn verdeeld in twee dagdelen: 10.30–13.45 uur en 13.45–17.15 uur.

Als weekendbeheerder ben je op zaterdag of zondag stand-by. Wanneer het rooster volledig is ingevuld en er sleutelhouders aanwezig zijn, hoef je niets te doen. In de praktijk betekent dit dat je ongeveer eens in de twee weken nodig bent om het museum te openen, te sluiten of een dienst over te nemen.

Wat ga je doen als weekendbeheerder?

  • Je opent het museum wanneer er geen sleutelhouder is (deur openen, alarm uitschakelen, apparatuur opstarten).
  • Je sluit het museum aan het einde van de dag en je zet het alarm aan.
  • Je controleert of het museum netjes en gebruiksklaar is.
  • Je bent aanspreekpunt bij praktische vragen van publieksmedewerkers.
  • Je neemt soms een publieksdienst over wanneer er een gat in het rooster ontstaat.

Wie zoeken iemand die:

  • In Utrecht of in de nabije omgeving woont.
  • Betrouwbaar en verantwoordelijk is.
  • Rustig blijft wanneer dingen anders lopen dan gepland.
  • Praktisch en oplossingsgericht is.
  • Gastvrij is naar bezoekers en vrijwilligers.
  • Zelfstandig kan werken.
  • Het leuk vindt om betrokken te zijn bij een klein museum.

Wat bieden wij?

  • Een betrokken en gezellig team van vrijwilligers.
  • Een rol met veel zelfstandigheid.
  • Een bijzondere werkplek in het centrum van Utrecht.
  • De kans om actief bij te dragen aan een museum dat het dagelijks leven in de volksbuurt zichtbaar maakt.
  • Een vrijwilligersvergoeding behoort tot de mogelijkheden.

Gerelateerd aan

Gastvrijheid en ontvangst
Activiteiten begeleiden
Sociaal contact
Kunst & cultuur
Buurt & omgeving
Kinderen
Jongeren
Goede gezondheid en welzijn
Duurzame steden en gemeenschappen

Hoe kom ik er?

Over Volksbuurtmuseum

De volksbuurt was vroeger een buurt waar ‘het gewone volk’ woonde, vaak in kleine, in slechte staat verkerende woningen. Elke stad had zo zijn volksbuurten. Utrecht had Wijk C, ooit zo genoemd omdat de Franse bezetter de Nederlandse namen niet kon (of wilde) uitspreken.

Wijk C was 100 jaar geleden de dichtstbevolkte wijk van Utrecht. In de wijk woonden grote gezinnen in kleine krotwoningen. De bewoners leefden vooral buiten. Iedereen moest keihard werken voor een paar centen en er was veel armoede. Maar er was ook veel saamhorigheid en solidariteit.

Hoewel Wijk C als enige wijk in Utrecht nu nog met een letter wordt aangeduid, is de wijk inmiddels erg veranderd. Nog steeds leven we dicht op elkaar en er liggen ook nu allerlei uitdagingen in het samenleven. In het museum vertellen inwoners van Utrecht hoe zij aankijken tegen thema's die in de volksbuurt spelen en nog steeds actueel zijn.

De volksbuurt van 100 jaar geleden bestaat niet meer, maar het heeft op deze plek wél het Volksbuurtmuseum opgeleverd.

Bekijk meer activiteiten van Volksbuurtmuseum

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Nieuw
Kom jij onze bezoekers welkom heten als publieksmedewerker?

Vaste activiteit · 4—16 uur/maand

Kom jij onze bezoekers welkom heten als publieksmedewerker?

Onze publieksmedewerkers zijn het visitekaartje van het museum. Vind jij het leuk om onze bezoekers te ontvangen? Lees dan vooral verder.

Geplaatst door Volksbuurtmuseum
Betje Boerhave zoekt nieuwe hulp voor oude kruidenierswinkel

Vaste activiteit · Flexibele uren

Betje Boerhave zoekt nieuwe hulp voor oude kruidenierswinkel

Wij zoeken vrijwilligers voor de museumwinkel en de expositieruimten. Variabele schema's mogelijk!

Geplaatst door Museum voor het Kruideniersbedrijf
Kruideniersmuseum zoekt winkelbedienden voor zon- en zaterdagen 11-17 uur.

Vaste activiteit · Flexibele uren

Kruideniersmuseum zoekt winkelbedienden voor zon- en zaterdagen 11-17 uur.

Wij zoeken vrijwilligers voor de bezetting in de winkel, waar alle snoep nog ouderwets wordt afgewogen of afgeteld.

Geplaatst door Museum voor het Kruideniersbedrijf
Helpende handen voor de kinderafdeling Bibliotheek Neude voor de zaterdag

Vaste activiteit · 3—5 uur/week

Helpende handen voor de kinderafdeling Bibliotheek Neude voor de zaterdag

Vind jij het fijn vinden om op de boekenafdeling voor 0-8 jaar te zorgen dat het er verzorgd uitziet en als aanspreekpunt te dienen?

Geplaatst door Bibliotheek Utrecht

Sep

25

Het Nederlands Film Festival zoekt VR fanaten!

Eenmalig · 25 sep, 12:00 — 2 okt, 12:00

Het Nederlands Film Festival zoekt VR fanaten!

Het NFF is hét feestje van de Nederlandse film. Wil je dat meemaken vanachter de schermen? Meld je aan als vrijwilliger!

Geplaatst door Het Nederlands Film Festival
Host – Kerken Kijken Utrecht

Vaste activiteit · Flexibele uren

Host – Kerken Kijken Utrecht

Je verwelkomt bezoekers uit binnen- en buitenland, geeft praktische informatie en zorgt dat iedereen zich op zijn gemak voelt.

Geplaatst door Stichting Kerken Kijken Utrecht

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

4—6 uur/week
Waterstraat 27, 3511 BW Utrecht, Netherlands

Contactpersoon

utrecht volksbuurtmuseum

Stel de contactpersoon een vraag

Wat wij bieden

Vrijwilligersvergoeding

Voorwaarden

Beheersing van het Nederlands