Kansencoach in Huis van Vrede



Contactpersoon
Gini van Wijnen
#106244
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Huis-van-Vrede/activiteiten/Kansencoach-in-Huis-van-Vrede/106244 om je aan te melden
Samenvatting
Begeleiding medewerkers buurtcentrum (vaste verantwoordelijkheid) en kansen om nieuwe initiatieven te (helpen) starten (min. 5–10 uur per maand, flexibel)
Uitgebreide omschrijving
Ben jij iemand die mensen ziet, hoort en verder helpt? Vind je het mooi om jouw levenservaring en coachende vaardigheden in te zetten voor ons superdiverse buurtcentrum? Dan spreken we je graag.
🕊️ Over Stad van Vrede
Stad van Vrede is de stichting 'achter de schermen' van Huis van Vrede: een ontmoetingsplek in Kanaleneiland waar Utrechters elkaar inspireren, ondersteunen en laten groeien. Een plek waar mensen met verschillende culturele achtergronden, levensverhalen en talenten elkaar leren kennen — en samen bouwen aan een sterkere wijk.
Wij zijn geen doorsnee Nederlandse organisatie 😉
🧩 Jouw rol
Als Kansencoach begeleid je zowel vrijwilligers als (startende) ondernemers in ons buurtcentrum. Jij:
- stimuleert mensen om kansen te pakken en zich te ontwikkelen
- ondersteunt zowel zelfredzame initiatiefnemers als stille talenten die een duwtje in de rug nodig hebben
- bent een luisterend oor, motivator en sparringpartner
- schakelt waar nodig andere organisaties in je netwerk in
- houdt korte voortgangsnotities bij en hebt overleg met het bestuur (als het van beide kanten logisch is, kun je op termijn doorgroeien naar een rol in het bestuur)
- sluit aan bij vergaderingen en denkt mee over verdere ontwikkeling van de plek
Op de werkvloer heb je altijd minimaal één vaste collega als aanspreekpunt.
⏱️ Tijdsbesteding
- Minimaal 5–10 uur per maand, flexibel in te delen (deels ook vanuit huis, maar op locatie zijn helpt je enorm in deze functie)
- Je bent welkom om vaker te komen — hoe meer betrokkenheid, hoe meer kansen om er voor jezelf en die ander meer uit te halen. Mogelijkheden genoeg om er nog een ander initiatief bij te starten mocht je dat leuk vinden
- In het begin is wat extra tijd in het buurtcentrum fijn, zodat je de plek, mensen en cultuur goed leert kennen
✅ Jij brengt mee
- Betrouwbaarheid & organisatietalent
- Hart voor de wijk Kanaleneiland en (alle soorten) mensen
- Sensitiviteit en flexibiliteit in omgaan met culturele verschillen
- Goede beheersing van het Nederlands; spreekvaardigheid in één of meer andere talen is een pré
- Ervaring met begeleiding/coaching op de werkvloer (formeel of informeel)
- Kennis van de sociale kaart van Utrecht is een pré
Ben jij dit? Stuur ons een kort berichtje over jezelf en waarom deze rol bij jou past. We leren je graag kennen!
Wat vrijwilligers nodig hebben
🗣️ Beheersing van het Nederlands
Over Huis van Vrede
In ons buurtcentrum Huis van Vrede werken we aan verbinding tussen Kanaleneilanders en andere Utrechters. Hier lopen mensen van allerlei achtergronden en situaties in en uit, drinken een kopje koffie of eten een hapje mee. Er zijn verschillende ondernemingen in ons gebouw met een sociale functie, waaronder een Iraans restaurant en een Naaiatelier. Daarnaast vinden er verschillende activiteiten plaats, waaronder gezamenlijke lunches, taallessen en kerkdiensten, en zijn er vormen van sociaalmaatschappelijke ondersteuning.
Onze gezamenlijke maaltijden en activiteiten vinden plaats in Huis van Vrede, een buurtcentrum midden in Kanaleneiland, op Trumanlaan 70. Kom jij ook eens langs?











