Instructeur Themabijeenkomsten
Contactpersoon
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Digiwijs-30/activiteiten/Instructeur-Themabijeenkomsten/23075 om je aan te melden
Samenvatting
Op flexibele basis leer je mensen computervaardigheden aan de hand van een thema. Bijv. Digid of online gemeentezaken. Kunnen motiveren is een must!Uitgebreide omschrijving
Algemeen
Wist je dat er ongeveer 1,6 miljoen mensen in Nederland zijn die niet met een computer kunnen omgaan?
Je kent het wel: Even iets snel bestellen, geld overmaken of informatie opzoeken; het zijn dingen waarvoor de gemiddelde mens tegenwoordig het internet op gaat. Het is makkelijk, snel en het kost minder moeite dan naar de winkel lopen. Helaas zijn er toch nog veel mensen in Nederland voor wie dit niet op gaat. Zij hebben moeite met op de computer werken omdat ze het nooit geleerd hebben, of vanwege een taalbarrière. Voor deze mensen wordt de maatschappij steeds moeilijker, omdat alles tegenwoordig via het internet gaat. Hierdoor voelen zij zich erg afhankelijk van hun naaste familie en hebben ze bijvoorbeeld moeite met het vinden van een baan omdat ze geen sollicitatiebrieven kunnen maken.
Vanaf 2017 gaat de hele overheid digitaal en dat betekend dat we snel moeten zorgen dat iedereen in Utrecht met de computer kan omgaan!
Digiwijs 3.0 organiseert laagdrempelige computercursussen bij mensen in de wijk. Door middel van goed getrainde vrijwillige docenten bieden wij cursussen in drie moeilijkheidsgraden aan voornamelijk in Hoograven, Overvecht, Kanaleneiland en Zuilen.
Voor onze themabijeenkomsten zijn wij op zoek naar nieuwe instructeurs. Als instructeur geef je mensen aan de hand van een thema een presentatie en gaat daarna met de deelnemers praktisch aan de slag door middel van een instructiekaart. De thema's zijn gericht op online formulieren en diensten, zoals de U-Pas, Digid aanvragen etc.
Wat wij in jou zoeken
- 3 tot 6 uur beschikbaar per week
- Beschikbaar voor een tijd van minimaal 3 maanden
- Affiniteit met presenteren
- Kennis van basis computervaardigheden
- Gemotiveerd, geduldig en enthousiast
- Affiniteit met de doelgroep
Wat wij jou bieden
- Een welkomsttraining om je op weg te helpen
- Begeleiding tijdens het lesgeven
- Een leuk team aan collega vrijwilligers
- Een mooie activiteit op je CV
- 4 keer per jaar een gezamelijke activiteit of training
Stuur ons een bericht als je interesse hebt en we nemen zo snel mogelijk contact met je op voor een intake!
Wat wij vrijwilligers aanbieden
🤝 Extra begeleidingOver Digiwijs 3.0
Digiwijs 3.0 is een project van WIJ 3.0, een allround organisatie voor de activering van kwetsbare mensen en re-integratie naar opleiding of werk.
Daarnaast organiseert Digiwijs leuke evenementen en bijeenkomsten voor hun vrijwilligers. Bij ons is iedereen welkom en kijken we altijd naar de beste optie voor zowel de vrijwilliger als Digiwijs.