Navigatie overslaan

Buddytraject: jij (16-30j) + buddy uit AZC voor Utrecht!

Buddytraject: jij (16-30j) + buddy uit AZC voor Utrecht!

Praktische informatie

Vacature Tijdelijke activiteit

1—3 uur/week · Voor ongeveer 6 maanden
Vanuit huis

Contactpersoon

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Beheersing van het Nederlands
Stichting Serve the City Utrecht

#90922
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Stichting-Serve-the-City-Utrecht/activiteiten/Buddytraject-jij-16-30j--buddy-uit-AZC-voor-Utrecht/90922 om je aan te melden

Trek een half jaar lang op met een leeftijdsgenoot die nieuw in Utrecht is (en woont in een AZC.) Leer van elkaar en ontdek de stad én ontvang een certificaat!

Ben jij tussen de 16 - 30 jaar en houd je ervan om andere mensen van andere culturen te ontmoeten? Dan is dit écht iets voor jou!


Wij bieden de unieke kans om jouw leefwereld te vergroten en het verschil te maken voor een ander! Jij wordt voor 6 maanden lang buddy van een jongere die nieuw is in Nederland en bijv. in een AZC woont. Dit is dus dé kans om mensen te leren kennen buiten je eigen vriendenkring én te leren van andere culturen.


Wat kun je verwachten?

- Na je aanmelding start je met een individuele kennismaking. We leren jou graag kennen, jij kan je vragen stellen en wij kunnen nog wat meer uitleggen over het traject.

- Op 23 september beginnen we met een Kick-off! Je maakt kennis met de groep jongeren, die zowel uit Nederlandse jongeren als jongeren uit het AZC bestaat.

- Je wordt gekoppeld aan een buddy, een jongere vanuit het AZC, waar je een half jaar mee gaat optrekken en van elkaar zal leren. Je gaat verschillende dingen samen doen en je gaat ook aan de slag met de Nederlandse taal.

- Er wordt van je verwacht dat je in totaal 80 uur de tijd besteed aan het traject. Dit komt neer op 1 - 3 uur in de week. Maar dit mag ook 2 - 6 uur om de 2 weken zijn bijv. Het is flexibel in te plannen, wat bij jouw agenda past!

- Je bent aanwezig tijdens 5 meet-ups samen met de MDT-coaches en de andere buddy-koppels, waarin we aandacht besteden aan verschillende onderwerpen zoals interculturele communicatie en hoe het contact met je maatje gaat. Daarnaast organiseren we samen met de groep allerlei leuke gratis activiteiten, zoals pingpongen, boulderen, gratis naar een concert etc. Dit wil je meemaken!


Waarom zou je meedoen?

- Je leert jezelf beter kennen

- Je komt in contact met jongeren van verschillende culturen en vergroot je eigen leefwereld

- Je levert een positieve bijdrage aan iemand zijn integratie en (taal)ontwikkeling

- Je wordt goed begeleid door professionele en enthousiaste coaches

- Je krijgt een certificaat, dat een goede toevoeging is op je CV


Wat anderen die je voor zijn gegaan aangeven te hebben geleerd ervan:

  • "Ik heb geleerd van mijn buddy om meer positief te kijken"
  • Ik heb geoefend met initiatief nemen en het gesprek aangaan"
  • "Ik heb geleerd dat mijn vooroordelen over nieuwkomers niet altijd kloppen"


Wil jij ook jezelf uitdagen en verrijken? Geef je dan snel op!

Gerelateerd aan

Activiteiten begeleiden
Maatje & buddy
Begeleiding
Sociaal contact
Creatief
Nederlands
Arabisch
Welzijn
Mensen met een beperking
Buurt & omgeving
Goede gezondheid en welzijn
Ongelijkheid verminderen
Duurzame steden en gemeenschappen
Partnerschap om de doelstellingen te bereiken
Deze vacature is geschikt voor jongeren

Over Stichting Serve the City Utrecht

Serve the City beweegt jonge vrijwilligers tussen de 16-30 jaar om zich op een praktische manier in te zetten voor de stad. We willen midden in de Utrechtse samenleving staan. Door samen te werken met andere vrijwilligersorganisaties en door eigen contacten, signaleren we nood en hulpvragen onder Utrechters. Deze hulpvragen koppelen we aan ons vrijwilligersnetwerk. Concreet: een jongere uit Kanaleneiland doet boodschappen voor een oudere buurtgenoot met weinig contacten. Of een verpleeghuisbewoner die weinig buiten komt wordt gekoppeld aan een jongere die houdt van een gezellig praatje en wandelen. En dat is nog maar een greep uit de dingen die we doen. Dus ben je sociaal, praktisch, creatief, muzikaal, of alle vier: er zit zeker wat voor jou bij.

Bekijk meer activiteiten van Stichting Serve the City Utrecht

Deze vacature is verlopen Je kan hier andere vacatures vinden.

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Aug

24

Eenmalig · 24 aug, 09:00 — 26 aug, 17:00

Help mee met de zomer 3 daagse voor kinderen!

Van 24 t/m 26 augustus organiseren we een 3-daags dagkamp voor kids van 6 t/m 12 in Utrecht Zuilen – en we zoeken jou om mee te helpen!

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht

Vaste activiteit · 1—3 uur/week

Sociaal maatje voor ouderen gezocht!

Lijkt het jou leuk om af en toe af te spreken met een oudere die behoefte heeft aan wat extra gezelligheid?

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Word maatje van een oudere in een verpleeghuis

Lijkt het jou leuk om af en toe af te spreken met een oudere woonachtig in een verpleeghuis, die behoefte heeft aan wat extra gezelligheid?

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Activiteiten begeleider Alexandertuin

De Alexandertuin is een collectieve tuin voor Kanaleneiland zuidwest. Een tuin die zich leent voor veel gezelligheid, werk in de tuin en activiteiten.

Geplaatst door Wijkinformatiepunt Kanaleneiland

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Sociaal en sportief maatje gezocht voor Sophie

Sophie is 25 jaar en heeft het syndroom van Down. Ze is op zoek naar een maatje om samen te fietsen, te basketballen, te wandelen of gezellig op pad te gaan.

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Word jij crea-bea-maatje van Linda (66) Ja toch?

Maak jij als maatje van Linda haar week weer tot een feestje? Door simpelweg aandacht aan haar te geven?

Geplaatst door Handjehelpen

Vind Workshops die bij jou passen

Mei

22

Workshop · 22 mei, 14:00 — 3 jul, 16:00

De VrijdagmiddagVonk

In mei start weer De VrijdagmiddagVonk: een gratis oefengroep voor iedereen die makkelijker wil praten met anderen en zich zekerder wil voelen in contact.

Geplaatst door U Centraal

Workshop · voor 8 okt 2025

Themabijeenkomst "Leer de mens in dementie kennen''

Op 8 oktober organiseren we in samenwerking met een dementieconsulent een themabijeenkomst met het doel op een nieuwe manier te kijken naar mensen met dementie.

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht

Okt

6

Workshop · 6 okt, 13:30 — 16 dec, 14:30

Levensgeluk vergroten

De cursus Grip & Glans leert je hoe je actief je eigen welbevinden kunt verbeteren en meer grip op je leven kunt krijgen.

Geplaatst door WIJ 3.0

Mei

13

Workshop · 13 mei, 13:30 — 15 jun, 16:00

Werk aan je Levensgeluk in 6 bijeenkomsten

Waar word je blij van? Waar haal je energie uit? Leer vaardigheden waarmee je actief kunt bijdragen aan je levensgeluk.

Geplaatst door WIJ 3.0

Workshop · 4—8 uur

LVB Experience voor professionals

Stap in de wereld van mensen met een LVB (dit is een testbericht)

Geplaatst door Samen voor Overvecht

Workshop · voor 2 feb 2026

💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Stichting Digiwijs 3.0 biedt (gratis) computercursussen in Utrecht. Werk aan je digitale vaardigheden.

Geplaatst door Digiwijs 3.0

Praktische informatie

Vacature Tijdelijke activiteit

1—3 uur/week · Voor ongeveer 6 maanden
Vanuit huis

Contactpersoon

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Beheersing van het Nederlands