Navigatie overslaan
VC Utrecht Home
  • Academie voar Utrecht
  • Utrecht Bedankt!
Account aanmakenLog in
Zijbalk overslaan
Stichting Autisme Digitaal

Stichting Autisme Digitaal

Non-profit

Wij delen ervaringsverhalen en kennis over autisme bij volwassenen, vanuit een autistisch perspectief. Ons doel is om bewustwording te vergroten en mensen met autisme een platform te bieden waar zij ...

WelzijnMensen met een beperking
Activiteiten
Foto's
3 Goede gezondheid en welzijn

Contact

  • Bemuurde Weerd Oostzijde 3, 3514 AN Utrecht, Nederland
  • [email protected]
  • 0302312289 (tussen 9 en 17 uur)

VC Utrecht

  • Aanmelden nieuwsbrief organisaties
  • Aanmelden nieuwsbrief vrijwilligers
  • Algemene voorwaarden VC Utrecht
  • Contact
  • Klachtenregeling extern

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Gespreksleider vrouwengroep 40+ ‘Verken je autisme’

Gespreksleider vrouwengroep 40+ ‘Verken je autisme’

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

4—8 uur/maand
Vanuit huis
1 plaats over

Contactpersoon

Annelies van der Hout

Stel de contactpersoon een vraag

Wat wij bieden

Extra begeleiding

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Beheersing van het Nederlands
Stichting Autisme Digitaal

#118902
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Stichting-Autisme-Digitaal/activiteiten/Gespreksleider-vrouwengroep-40-Verken-je-autisme/118902 om je aan te melden

We zoeken een Utrechtse vrijwilliger met autisme die vanaf het najaar van 2026 een online gespreksgroep wil leiden voor 40+ vrouwen.

Je leidt vanaf september of oktober 2026 een keer in de twee weken of eens per maand (wat jou het beste uitkomt) een online gespreksgroep van 75 minuten. Er zullen in totaal 9 bijeenkomsten zijn. Er doen maximaal 8 deelnemers mee. 

De gespreksgroep heeft als thema ‘Verken je autisme’ en is speciaal voor 40+ vrouwen. In deze groep verken je samen met de deelnemers wat autisme concreet voor hen betekent. De deelnemers kunnen net een autisme diagnose hebben gekregen, of opnieuw bij de diagnose stilstaan en vragen hebben. Per bijeenkomst is er een handleiding met achtergrond over het thema dat besproken wordt. Thema’s die aan de orde komen zijn bijvoorbeeld, late diagnose, gezondheid, zelfzorg & de overgang, mantelzorg, relaties, partner, kinderen en vriendschappen, werk & pensioen.

De gespreksgroep heeft een informeel karakter en is geen hulpverlening of therapie. Het doel van de bijeenkomsten is om ervaringen uit te wisselen en van elkaar te leren. Je leidt de groep alleen, maar de eerste bijeenkomst doe je dat samen met de coördinator. Je kunt bij vragen altijd een beroep doen op de coördinator en het bestuur.

Wat zijn de taken?

  • Voor de eerste bijeenkomst plan je met iedere afzonderlijke deelnemer die zich aanmeldt een kort kennismakingsgesprek (van ±15 minuten) via Teams.
  • Voor elke bijeenkomst bereid je het inhoudelijk voor. Dit doe je op basis van een draaiboek.
  • Tijdens de bijeenkomst leid je het gesprek en zorg je dat iedereen tot zijn recht komt.
  • Je stuurt voor elke bijeenkomst per e-mail een uitnodiging naar de deelnemers met de achtergrondinformatie over het thema uit de handleiding.
  • Na iedere bijeenkomst stuur je hen een korte samenvatting van wat jullie hebben besproken.

Wie zoeken we?

  • Je hebt minstens een jaar een autismediagnose en hebt dit voor jezelf een plek kunnen geven.
  • Je bent bereid je inhoudelijk te verdiepen in de achtergrond van de autismediagnose.
  • Je kunt goed communiceren, luisteren en bent betrouwbaar.
  • Je hebt een goed werkende microfoon, webcam en internetverbinding.
  • Je bent bekend met Teams of bent bereid hiermee te leren werken.

Wat is interessant aan dit vrijwilligerswerk?

  • Je leert andere mensen met autisme goed kennen en leert zelf ook weer veel bij over wat autisme concreet inhoudt.
  • Je levert een bijdrage aan betere kennis over autisme bij volwassenen, vanuit het perspectief van mensen met autisme zelf.
  • Je gaat onderdeel uitmaken van een team van meer dan 45 autistische volwassenen. Je leert zo nieuwe mensen met autisme kennen. Onze werkwijzen zijn ingericht op autistische kenmerken.
  • Je krijgt duidelijk te horen wat er van je verwacht wordt. We werken met uitgeschreven taakomschrijvingen en richtlijnen.
  • Je kunt dit vrijwilligerswerk thuis doen, vanuit elke plaats in Nederland of België. Al het contact vindt plaats via e-mail, WhatsApp en Teams.

Gerelateerd aan

Nederlands
Welzijn
Mensen met een beperking
Goede gezondheid en welzijn
Geschikt voor mensen in een rolstoel
Geschikt voor mensen met een psychische kwetsbaarheid
Geschikt voor mensen met gevoeligheid voor overprikkeling

Over Stichting Autisme Digitaal

Wij delen ervaringsverhalen en kennis over autisme bij volwassenen, vanuit een autistisch perspectief. Ons doel is om bewustwording te vergroten en mensen met autisme een platform te bieden waar zij gehoord en verbonden kunnen worden. Omdat wij geloven in de kracht van zelfexpressie, werken we met een groot team van autistische vrijwilligers die dit project tot leven brengen. Verken, lees, luister of doe mee, op jouw manier.

Bekijk meer activiteiten van Stichting Autisme Digitaal

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Nieuw
Coördinator ICT

Vaste activiteit · 1—3 uur/week

Vanuit huis

Coördinator ICT

We zoeken een autistische vrijwilliger uit Utrecht die leiding wil geven aan ons ICT-team.

Geplaatst door Stichting Autisme Digitaal
2 betrokken Bestuursleden gezocht voor ons Centrum voor leven met en na kanker

Vaste activiteit · 10—12 uur/maand · Start vanaf 1 aug

Flexibele locatie

2 betrokken Bestuursleden gezocht voor ons Centrum voor leven met en na kanker

Wil jij je inzetten voor een plek waar Utrechters met en na kanker steun en verbinding vinden? Huis om de Dom groeit en we zoeken twee nieuwe bestuurders erbij.

Geplaatst door Huis om de Dom
Nieuw
Sociale kok voor eetcafe

Vaste activiteit · 6+ uur/maand · Start vanaf 24 sep

Sociale kok voor eetcafe

Samen met een andere kok bereid je een maaltijd voor in totaal 30 personen.

Geplaatst door Stichting Dock VDM
Nieuw
Social media vrijwilliger gezocht! 🚀

Vaste activiteit · 0—1 uur/week

Social media vrijwilliger gezocht! 🚀

Bij Serve the City Utrecht, dé jongerenvrijwilligersorganisatie van de stad, zoeken we een enthousiaste social media-vrijwilliger!

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht
Nieuw
Digitaal handig? Help anderen op weg in Overvecht!

Vaste activiteit · 4 uur/week · Start vanaf 29 okt

Digitaal handig? Help anderen op weg in Overvecht!

Wil jij bijdragen aan meer zelfredzaamheid in de wijk? Heb je affiniteit met digitale vaardigheden en help je graag anderen op weg? Dan zijn we op zoek naar jou

Geplaatst door Stichting Al Amal
Nieuw
Leer jij lieve Mounir (5) al spelend beter Nederlands én omgaan met kindjes?

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Leer jij lieve Mounir (5) al spelend beter Nederlands én omgaan met kindjes?

Mounir is slim én sociaal. Steun jij hem en zijn moeder door het spelenderwijs beter Nederland te leren en hoe hij met andere kindjes moet omgaan?

Geplaatst door Handjehelpen

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

4—8 uur/maand
Vanuit huis
1 plaats over

Contactpersoon

Annelies van der Hout

Stel de contactpersoon een vraag

Wat wij bieden

Extra begeleiding

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Beheersing van het Nederlands