Taalvrijwilligers gezocht AZC Joseph Haydnlaan!

Taalvrijwilligers gezocht AZC Joseph Haydnlaan!

Praktische informatie

Vacature Vaste activiteit

2—5 uur/week
Joseph Haydnlaan 2, 3533 AE Utrecht, Nederland

Contactpersoon

Wat wij bieden

Extra begeleiding

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Beheersing van het Nederlands
Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers

#82569
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/coa3/activiteiten/Taalvrijwilligers-gezocht/82569 om je aan te melden

Help nieuwkomers zich thuis voelen in Nederland!

In AZC Utrecht Joseph Haydnlaan wonen veel nieuwkomers die moeite hebben met lezen, schrijven, rekenen en spreken van de Nederlandse taal. Dit maakt het lastig om deel te nemen aan het dagelijks leven en om goed te integreren in de Nederlandse samenleving.


Om hen hierbij te ondersteunen, organiseren wij diverse taalactiviteiten zoals taallessen, taalcafés en oefengroepen.


Daarom zijn wij op zoek naar enthousiaste taalvrijwilligers die onze bewoners willen helpen hun Nederlandse taalvaardigheid te verbeteren.


Geen ervaring met lesgeven? Geen probleem! Onze NT2-docenten begeleiden je en helpen je op weg.


Wat ga je doen?

Als Taalvrijwilliger help je bewoners individueel of in kleine groepjes bij het verbeteren van hun Nederlandse taal. Je werkt met bestaande methodes en oefenmaterialen en ondersteunt hen bij het spreken, lezen en schrijven.


Wie ben jij?

  • Je hebt affiniteit met mensen die de Nederlandse taal nog moeten leren.
  • Je bent geduldig, initiatiefrijk en kunt zelfstandig werken.
  • Je hebt interesse in andere culturen.
  • Je bent minimaal één keer per week beschikbaar (dagen en tijden in overleg).
  • Je kunt een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) aanvragen. Deze wordt gratis verzorgd.


Wat bieden wij?

Werken bij COA is niet alleen leuk en uitdagend, maar ook zeer betekenisvol. Je wordt onderdeel van een organisatie met hart voor haar bewoners en komt terecht in een team dat zich dagelijks inzet voor de zelfredzaamheid van de bewoners.


Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Nadia Seghier [email protected] van het AZC Utrecht.

Gerelateerd aan

Lezen & schrijven
Advies & Mentoring
Sociaal contact
Activiteiten begeleiden
Nederlands
Vluchtelingen & Minderheden
Buurt & omgeving
Welzijn
Geen armoede
Geen honger
Goede gezondheid en welzijn
Ongelijkheid verminderen

Hoe kom ik er?

Over Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers

Wie in Nederland asiel aanvraagt, heeft recht op opvang. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers biedt die opvang: veilige huisvesting, noodzakelijke middelen en begeleiding als voorbereiding op een toekomst in Nederland of het land van herkomst. Nieuwkomers in Nederland kunnen niet vroeg genoeg beginnen met integratie. Daarom biedt het COA diverse activiteiten voor asielzoekers en statushouders gericht op de Nederlandse taal en cultuur, werk, opleiding en een sociaal netwerk. Dat doen we samen met partners in de samenleving. Door in azc’s alvast een goede basis te leggen, kunnen statushouders een vliegende start maken als zij naar hun gemeente verhuizen.
Statushouders kunnen in het azc het programma Voorbereiding op inburgering volgen met onder meer lessen ‘Nederlands als tweede taal' (NT2), lessen 'Kennis van de Nederlandse Maatschappij' en de intromodule Arbeidsmarkt en Participatie (introMAP). Asielzoekers met een grote kans op een verblijfsvergunning starten in de procesopvanglocatie al met lessen Nederlandse taal.

Bekijk meer activiteiten van Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Taalvrijwilliger AZC Utrecht Starlodge!

Vaste activiteit · 2—5 uur/week

Taalvrijwilliger AZC Utrecht Starlodge!

Help nieuwkomers zich thuis voelen in Nederland!

Geplaatst door Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers
Groepsbegeleider voorlichting integratie

Vaste activiteit · 4—6 uur/week

Groepsbegeleider voorlichting integratie

Wij zoeken enthousiaste vrijwilligers die het leuk vinden om voorlichting te geven aan groepen vluchtelingen over thema's ten behoeve van hun integratie.

Geplaatst door VluchtelingenWerk Nederland
Taalmaatje gezocht!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Taalmaatje gezocht!

Lijkt het jou leuk om een ander te ondersteunen in het leren van de Nederlandse taal? Dan is deze hulpvraag iets voor jou!

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht
Wij zoeken enthousiaste taalvrijwilligers (50+)

Vaste activiteit · 2—3 uur/week

Wij zoeken enthousiaste taalvrijwilligers (50+)

Gilde Utrecht zoekt enthousiaste taalvrijwilligers voor een-op-een conversatie (taalmaatjes) voor mensen die beter Nederlands willen spreken.

Geplaatst door Gilde Utrecht
Taalbruggenbouwer Nederlands en Engels naar Spaans (tolk)

Vaste activiteit · 1—3 uur/maand

Taalbruggenbouwer Nederlands en Engels naar Spaans (tolk)

Voor een nieuw op te zetten vrijwilligersteam zoeken we enthousiaste taalbruggenbouwers Nederlands/Engels naar Spaans (tolkvrijwilliger).

Geplaatst door Stichting de Tussenvoorziening
Moestuinproject met vluchtelingen

Vaste activiteit · 1—2 uur/week

Moestuinproject met vluchtelingen

Samen met bewoners een moestuin onderhouden. Vluchtelingen leren eigen groenten kweken.

Geplaatst door SNDVU Seguro

Vind Workshops die bij jou passen

💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Workshop · voor 1 sep

💻 Computercursus voor beginner tot gevorderd

Stichting Digiwijs 3.0 biedt (gratis) computercursussen in Utrecht. Werk aan je digitale vaardigheden.

Geplaatst door Digiwijs 3.0

Mrt

17

GRIP & GLANS in je leven

Workshop · 17 mrt, 09:30 — 16 sep, 12:15

GRIP & GLANS in je leven

De cursus Grip & Glans leert je hoe je actief je eigen welbevinden kunt verbeteren en meer grip op je leven kunt krijgen.

Geplaatst door WIJ 3.0

Feb

2

Werk aan je Levensgeluk in 6 bijeenkomsten

Workshop · 2 feb 2026, 13:30 — 23 dec 2026, 16:00

Werk aan je Levensgeluk in 6 bijeenkomsten

Waar word je blij van? Waar haal je energie uit? Leer vaardigheden waarmee je actief kunt bijdragen aan je levensgeluk.

Geplaatst door WIJ 3.0

Okt

6

Levensgeluk vergroten

Workshop · 6 okt, 13:30 — 16 dec, 14:30

Levensgeluk vergroten

De cursus Grip & Glans leert je hoe je actief je eigen welbevinden kunt verbeteren en meer grip op je leven kunt krijgen.

Geplaatst door WIJ 3.0

Mei

28

Workshop 'Taalcoaching voor praktijkleerders'

Workshop · 28 mei, 15:00 - 17:00

Workshop 'Taalcoaching voor praktijkleerders'

Begeleid jij volwassen taalleerders met weinig schoolervaring? Of heb je deelnemers die nauwelijks kunnen lezen en schrijven?

Geplaatst door Taal Doet Meer

Mei

6

Nieuw
Hybride Training: Acceptatie

Workshop · 6 mei, 10:00 - 12:30

Hybride Training: Acceptatie

Het programma is gebaseerd op wetenschappelijke methoden zoals Acceptance & Commitment Therapy (ACT), mindfulness en zelfcompassie. De training duurt 6 weken.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Praktische informatie

Vacature Vaste activiteit

2—5 uur/week
Joseph Haydnlaan 2, 3533 AE Utrecht, Nederland

Contactpersoon

Wat wij bieden

Extra begeleiding

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Beheersing van het Nederlands