Hoofd Noodhulp/Burgerhulp
Contactpersoon
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Rode-Kruis-Utrecht/activiteiten/Hoofd-NoodhulpBurgerhulp/25633 om je aan te melden
Samenvatting
Het opzetten, uitbouwen en leiding geven aan een nieuw op te zetten hulpaanbod van “burgerhelpers”; de Ready2Helpers.Uitgebreide omschrijving
Het helpen van mensen in nood om de hoek – en ver weg, vanuit ons hart en met de mouwen opgestroopt, dát is waar het Rode Kruis voor staat.
Dit doen wij door het vergroten van de weerbaarheid van mensen. Zij kunnen zichzelf en anderen helpen in noodsituaties door het bieden van noodhulp en het vergroten van de hulpvaardigheid en hulpbereidheid. Het Nederlandse Rode Kruis (NRK) verleent in Nederland samen met meer dan dertigduizend vrijwilligers Noodhulp, Evenementenhulp, Eerste Hulp(onderwijs), Burgerhulp en is dé verbinder op het gebied van Zelfredzaamheid tussen het (lokale) zorg- en veiligheidsdomein.
Voor onze kernactiviteit: Noodhulp zijn wij voor het district Utrecht op zoek naar een :
Hoofd Burgerhulp/Noodhulp(m/v) vrijwilliger
4 uur per week
Noodhulp
Noodhulp is een kernactiviteit van districten en afdelingen en vormt een primair proces voor onze strategische doelstelling. Er wordt doorlopend gewerkt aan het verder verbeteren van de noodhulpverlening door te investeren in opleidingen, onderzoek en aanpassing. De dienstverlening van het Rode Kruis op het gebied van noodhulpverlening bestaat uit het leveren van Bevolkingszorg, ondersteuning in het Grootschalige Bijstand model, ondersteuning zorgcontinuïteit en andere noodhulp activiteiten en indien gewenst de benodigde radiocommunicatienetwerken en ondersteunende materialen.
Een deel van ons hulpaanbod realiseren we met “burgerhelpers” de Ready2Helpers. Dit hulpaanbod moet worden opgezet, uitgebouwd en ingepast door het nieuw te werven Hoofd Burgerhulp/Noodhulp.
Functie-inhoud:
De functie heeft een project/ontwikkel- en een beheer fase. Het kan zijn dat je ontwikkelen leuk vindt maar beheren wat minder, of andersom. In dat geval is een duo functie (parallel of aanvullend) bespreekbaar. Het hoofd Burgerhulp/Noodhulp zal zich bezighouden met het:
- Opstarten van burgerhulp in district Utrecht en Gooi en Vechtstreek
- Inventariseren wat de potentiële behoefte is
- Verkennen van het speelveld
- Ontwikkelen projectplan
En in fase 2:
- Formeren van een dienst burgerhulp
- Positioneren van de dienst burgerhulp binnen noodhulp van het district
- Leiding geven aan de dienst burgerhulp
- Vinden van een modus om aansluiting te houden bij de veranderende omgeving van vraag en aanbod
Verantwoordelijkheden
- Het afleggen van verantwoording aan de coördinator Noodhulp over behaalde doelen
- Gebruikte middelen, afgesproken kaders uit het werkplan
- Normen en waarden
- Het beheren en verantwoorden van het budget
- Mede opstellen van beleid mbt de kernactiviteit Noodhulp
- Opzetten, uitvoeren en evalueren van operationele afspraken
- Relatiebeheer met (keten)partners over burgerhulp.
- Relatiebeheer met projectorganisatie burgerhulp van Verenigingskantoor
Ervaring/competenties
- HBO werk- en denkniveau
- Kunnen schakelen tussen beleid en operatie
- Stevige gesprekspartner met overtuigingskracht
- Accounthouders en andere vrijwilligers kunnen begeleiden
- Vrijwilliger met intrinsieke drive
- Kan zeer zelfstandig werken
- Kan duidelijk maken waarom hij/zij deze uitdaging aan gaat.
- Tijdens de eerste projectfase meer dan 4 uren beschikbaar maken
- Kan aannemelijk maken dat zijn/haar commitment voor minimaal 1 jaar is.
Wij bieden:
- Werken binnen een enthousiast en collegiaal team;
- Begeleiding en professionele ondersteuning;
- Onkostenvergoeding op basis van gemaakte kosten;
- Ervaring bij een wereldwijd werkende organisatie.
Reacties:
Voor inhoudelijke informatie kunt u contact opnemen met de coordinator Noodhulp van het district, Harry Eggens, via onderstaande roze knop.
Spreekt deze leidinggevende functie je aan, stuur dan je motivatie met CV aan District Utrecht, ook via onderstaande roze knop.