Secretaris MaculaVereniging



Contactpersoon
Ronald Korpershoek
#111612
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/MaculaVereniging/activiteiten/Secretaris-MaculaVereniging/111612 om je aan te melden
Samenvatting
Ben jij onze nieuwe secretaris die overzicht houdt? Die de coördinatie op zicht neemt rond verenigingszaken? En die ons bureau daarop aanstuurt?
Uitgebreide omschrijving
DE VERENIGING EN HAAR DOELSTELLING
De MaculaVereniging is de landelijke patiëntenvereniging voor mensen met maculadegeneratie en andere aandoeningen aan de gele vlek, de macula. Maculadegeneratie is de meest voorkomende oorzaak van slechtziendheid. Door uitval van het centrale deel van het netvlies verliezen mensen het vermogen om details te zien, anderen te herkennen, te lezen of zelfstandig deel te nemen aan het verkeer.
Als vereniging zetten we ons dagelijks in voor een betere kwaliteit van leven van onze leden en hun naasten. Dat doen we door betrouwbare informatie te bieden, belangen te behartigen en mensen met elkaar te verbinden. We organiseren lokaal, regionaal en landelijk bijeenkomsten waar mensen elkaar treffen en informatie krijgen over het leven met een oogaandoening. Daarnaast zijn we gesprekspartner voor zorgverleners, onderzoekers en overheid.
De vereniging heeft 4.000 leden, rond de negentig vrijwilligers en een bestuur dat op dit moment bestaat uit vijf leden. Een groot deel van de administratieve en organisatorische activiteiten zijn ondergebracht bij MEO (Media En Ondersteuning), een sociale onderneming met vestigingen in Haarlem en Alkmaar.
JOUW ROL ALS SECRETARIS
Om te beginnen ben je een van de bestuurders van de verenigingen en daarmee gezamenlijk verantwoordelijk voor het opstellen van beleid, jaarplannen en uitvoeringsplannen.
Verder heb je als secretaris overzicht op de verenigingszaken, van (de planning van) de bestuursvergaderingen en de algemene vergadering tot en met het opstellen van het Jaarverslag. Je stemt met de voorzitter en overige bestuursleden af wat en wanneer iets op de agenda moet komen. Je hebt overleg met medewerkers van MEO over de uitvoering van activiteiten. Feitelijke notulering, verzending van stukken en dergelijke worden gedaan door de medewerkers van MEO.
Verder hou je zicht op de processen als ledenadministratie, registratie bij de Kamer van Koophandel en vergelijkbare organisaties.
Naast de formele taken is er veel ruimte om andere activiteiten binnen de vereniging op te pakken.
WAT ZOEKEN WIJ?
We zoeken iemand met affiniteit met het onderwerp maculadegeneratie en/of de zorg. Iemand die ervaring heeft met het organiseren van verenigingsaangelegenheden in de volle breedte. Je hebt scherp wat er moet gebeuren en kan dit via mail en overleggen goed overbrengen aan de medewerkers van het bureau. Je volgt de uitvoering en spreekt op een warme en persoonlijke manier mensen aan als dat nodig is.
WAT BIEDEN WIJ?
Als bestuur vergaderen we maandelijks in Utrecht nabij het station. We vormen een warm team met een zakelijke ondertoon. Bovenal, we zijn allen zeer betrokken bij het onderwerp, niet in de laatste plaats omdat menigeen ook zelf te maken heeft met uitdagingen rond het zien.
Als bestuurslid zijn er ruime mogelijkheden om je ook breder te oriënteren, bijvoorbeeld door bijeenkomsten te bezoeken van aanverwante organisaties, koepels zoals Iedere(in) en de Patiëntenfederatie tot en met ondersteunende organisaties als Involv, Visio en Bartimús.
Wat vrijwilligers nodig hebben
🗣️ Beheersing van het Nederlands
Wat wij vrijwilligers aanbieden
💸 Vrijwilligersvergoeding
Over MaculaVereniging
Een landelijke vereniging voor en door mensen met de oogaandoening maculadegeneratie. We verzorgen lotgenotencontact, informatievoorziening en behartigen de belangen van onze doelgroep. Maculadegeneratie is de voornaamste oorzaak van slechtziendheid in Nederland.









