Navigatie overslaan
VC Utrecht Home
  • Academie voar Utrecht
Account aanmakenLog in
Zijbalk overslaan
Leger des Heils

Leger des Heils

Non-profit

Het Leger des Heils is een wereldwijde organisatie die in meer dan 120 landen actief is! Vanuit hun christelijke motivatie helpen ze mensen die anders geen hulp zouden krijgen. In Nederland zijn ze ...

WelzijnMensen met een beperkingArmoedebestrijding
Activiteiten
Foto's
SBBI/ANBI
1 Geen armoede2 Geen honger3 Goede gezondheid en welzijn

Contact

  • Bemuurde Weerd Oostzijde 3, 3514 AN Utrecht, Nederland
  • [email protected]
  • 0302312289 (tussen 9 en 17 uur)

VC Utrecht

  • Aanmelden nieuwsbrief organisaties
  • Aanmelden nieuwsbrief vrijwilligers
  • Algemene voorwaarden VC Utrecht
  • Contact
  • Klachtenregeling extern

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Word Hoofdbewoner bij De Sterren Utrecht

Word Hoofdbewoner bij De Sterren Utrecht

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

6—8 uur/week
Utrecht, Utrecht, Nederland
2 plaatsen over

Contactpersoon

Leger des Heils Team Vrijwillige Inzet

Stel de contactpersoon een vraag

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Leger des Heils

#118747
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Leger-des-Heils2/activiteiten/Word-Hoofdbewoner-bij-De-Sterren-Utrecht/118747 om je aan te melden

Ben jij een sociaal en empathisch persoon die het leuk vindt om anderen te ondersteunen en te helpen groeien? Ben je op zoek naar een unieke woonruimte?

Wat ga je doen?

Ben je een echt mensenmens, sta je altijd klaar voor anderen en ben je op zoek naar een woonruimte?

Het Leger des Heils is op zoek naar een huisgenoot voor een speciaal woonproject voor jongeren en studenten. Ons project bevindt zich in een unieke locatie in Utrecht, dichtbij zowel het centrum als de Uithof.

In een studentencomplex beschikken we over een aparte vleugel met 9 ruime kamers, waar je samen woont met 2 andere studenten en 6 jongeren die begeleid worden naar zelfstandigheid.

  • Je kamer is ongeveer 20 m2;
  • Je deelt één gezamenlijke keuken;
  • Je deelt één badkamer met 2 losse douches met 9 personen.
  • Je kamerhuur is ongeveer €400,- (inclusief internet, gas, water en licht)

Wat is De Sterren Utrecht?

Dit woonproject is een overgangsproject voor jongeren die vanuit de hulpverlening werken aan hun zelfstandigheid. Het doel is om een veilige en ondersteunende omgeving te bieden, waar jongeren met behulp van jou als student langzaam kunnen wennen aan het leven als zelfstandige volwassene.

Jij biedt laagdrempelige ondersteuning, zoals

  • Hulp bieden bij financiële/administratieve zaken;
  • Het huis gezamenlijk schoon en leefbaar houden;
  • Af en toe samen koken;
  • Gewoon een luisterend oor bieden.

Belangrijk: Dit is geen professionele hulpverlening. Jij speelt een ondersteunende rol bij de laatste stap naar zelfstandigheid, en dat maakt deze ervaring juist zo bijzonder!

Wat wordt er van je verwacht:

  • Je bent een aantal uren per week beschikbaar om de jongeren te ondersteunen;
  • Je bent ongeveer 1 keer in de 2 weken aanwezig voor overleg hoe het met je gaat;
  • Je mag in de weekenden afwezig zijn, maar graag in overleg met andere hoofdbewoners zodat er zo vaak mogelijk iemand aanwezig is;
  • Je vakantie stem je af met andere hoofdbewoners zodat er altijd iemand is.

Dit ben jij:

  • Je bent een student of werkt en bent tussen de 19 en 25 jaar;
  • Je hebt minstens één jaar zelfstandige woonervaring;
  • Je bent sociaal, communicatief vaardig en weet hoe je een luisterend oor kunt bieden;
  • Je hebt een positieve instelling en houdt van aanpakken;
  • Je hebt affiniteit met jongeren en een passie voor het ondersteunen van mensen in hun persoonlijke ontwikkeling;
  • Je hebt geen actueel eigen behandeltraject (denk aan psychiatrie, verslaving, schulden, rouw/verlies of andere hulpverlening);
  • Je kan een CV overleggen.

Dit bieden wij:

  • Een unieke woonruimte in een studentencomplex in Utrecht met reductie op de huurprijs;
  • Een kans om waardevolle ervaring op te doen;
  • De mogelijkheid om jongeren te helpen in hun laatste stap naar zelfstandigheid en een verschil te maken in hun leven.
  • Begeleiding en toegang tot een trainingsaanbod voor vrijwilligers;
  • Een WA-verzekering zolang je hier woont.

Over het Leger des Heils:

Het Leger des Heils is er voor de meest kwetsbaren in de samenleving: de mensen zonder helper. Vanuit een christelijke motivatie verlenen wij hulp aan kwetsbare mannen, vrouwen en kinderen die ondersteuning nodig hebben op het gebied van (geestelijke) gezondheid, (beschermd) wonen, financiën, werk en opvoeding. Per jaar staan er meer dan 6000 professionals en 12.000 vrijwilligers van het Leger des Heils klaar voor 75.000 mensen. 

De Sterren is een vervolgplek voor jongeren met (psychiatrische) problematiek die te zelfstandig zijn voor een kamertrainingscentrum, maar waarvoor zelfstandig wonen nog net een stap te ver is. Door een onstabiele thuissituatie kunnen zij niet meer naar huis. Er is ruimte voor jongeren met verschillende problematiek: jongeren met meerdere problemen zoals psychiatrische problematiek, verslaving (blowen), verzuim op school, schulden, geen stabiele thuissituatie, en mogelijk in aanraking geweest met de politie. De jongeren worden wekelijks begeleid door een ambulant persoonlijk begeleider. De Sterren is gevestigd in een gebouw van de SSH waar studenten wonen in dezelfde leeftijdscategorie. De Sterren biedt plek aan 6 jongeren. Jongeren wonen er samen met 3 studentcoaches, die voor hen huisgenoten zijn en hen kunnen helpen waar nodig. 

Interesse en contact:

Is je interesse gewekt of twijfel je of dit bij je past? Neem gerust vrijblijvend contact met ons op.

Gerelateerd aan

Gastvrijheid en ontvangst
Koken & eten
Sociaal contact
Welzijn
Geen armoede
Geen honger
Goede gezondheid en welzijn

Hoe kom ik er?

Over Leger des Heils

Het Leger des Heils is een wereldwijde organisatie die in meer dan 120 landen actief is! Vanuit hun christelijke motivatie helpen ze mensen die anders geen hulp zouden krijgen. In Nederland zijn ze echt overal actief, van maatschappelijke opvang tot verslavingszorg en zelfs internationale ontwikkelingshulp. Ze zetten zich in voor de maatschappij en zijn een inspiratie voor velen!

Bekijk meer activiteiten van Leger des Heils

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Kook jij met hart en ziel? Word kookvrijwilliger!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Kook jij met hart en ziel? Word kookvrijwilliger!

Iedere dinsdag en donderdag koken wij een gratis, warme maaltijd voor mensen die het écht nodig hebben. En daar kunnen we jouw hulp goed bij gebruiken!

Geplaatst door Stichting Robin Food
Kok gezocht voor warme dinsdaglunch (hoofdgerecht)

Vaste activiteit · Flexibele uren

Kok gezocht voor warme dinsdaglunch (hoofdgerecht)

Hou jij van koken voor een gezellige groep en ben je een liefhebber van de Hollandse pot? Dan zijn wij op zoek naar jou!

Geplaatst door Leger des Heils
Hou jij ervan om mensen zich welkom te laten voelen?

Vaste activiteit · 3—6 uur/maand

Hou jij ervan om mensen zich welkom te laten voelen?

Hou jij ervan om mensen zich welkom te laten voelen? Vind je het leuk om onze vaste gasten wekelijks te ontvangen met een kopje koffie (dinsdag en donderdag)?

Geplaatst door Stichting Robin Food
Maak het verschil bij de daklozen Inloop Utrecht

Vaste activiteit · Flexibele uren

Maak het verschil bij de daklozen Inloop Utrecht

Heb jij een luisterend oor en een warm hart? Kom ons team versterken en help mee om het leven van onze dak- en thuislozen in Utrecht een stukje mooier te maken!

Geplaatst door Leger des Heils
Kom koken op maandag bij opvang de Stek!

Vaste activiteit · Flexibele uren · Start vanaf 16 feb 2026

Kom koken op maandag bij opvang de Stek!

Steek jij graag de handen uit de mouwen in de keuken? Dan is de rol van kookvrijwilliger op maandag bij de Tussenvoorziening iets voor jou!

Geplaatst door Stichting de Tussenvoorziening
Nieuw
Gezellige barmedewerker gezocht!

Vaste activiteit · 2—4 uur/week

Gezellige barmedewerker gezocht!

Achter de bar van Café Mint ben jij hét gezicht van onze locatie. Je schenkt drankjes en zorgt voor een fijne sfeer.

Geplaatst door De Wilg

Vind Workshops die bij jou passen

Mei

22

De VrijdagmiddagVonk

Workshop · 22 mei, 14:00 — 3 jul, 16:00

De VrijdagmiddagVonk

In mei start weer De VrijdagmiddagVonk: een gratis oefengroep voor iedereen die makkelijker wil praten met anderen en zich zekerder wil voelen in contact.

Geplaatst door U Centraal

Jun

30

Hybride Training: Acceptatie

Workshop · 30 jun, 10:00 - 11:00

Hybride Training: Acceptatie

Het programma is gebaseerd op wetenschappelijke methoden zoals Acceptance & Commitment Therapy (ACT), mindfulness en zelfcompassie. De training duurt 6 weken.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Mei

28

Training: Omgaan met sombere gevoelens

Workshop · 28 mei, 10:00 - 12:00

Training: Omgaan met sombere gevoelens

Voel je je somber of uit balans? Ga mee op ontdekking in 5 bijeenkomsten. Samen delen, leren en groeien in een veilige, kleine groep. Je bent welkom. 🌿

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Sep

9

Gouden Mannen

Workshop · 9 sep, 12:00 - 16:00

Gouden Mannen

Het programma van Gouden Mannen duurt 60 weken en geeft deelnemers genoeg tijd om elkaar te leren kennen, nieuwe vaardigheden te verkrijgen en te groeien

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Jun

18

Creatieve workshop: Moodboard maken over zelfliefde en herstel

Workshop · 18 jun, 14:00 - 16:00

Creatieve workshop: Moodboard maken over zelfliefde en herstel

In deze workshop ga je op een creatieve en laagdrempelige manier aan de slag met het thema zelfliefde.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Jun

16

Peersupportgroep - Moederschap in balans

Workshop · 16 jun, 10:30 - 12:30

Peersupportgroep - Moederschap in balans

Het moederschap is een van de grootste transities in je leven. Soms raakt de balans echter volledig zoek.

Geplaatst door Steunpunt Zelfregie & Herstel

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

6—8 uur/week
Utrecht, Utrecht, Nederland
2 plaatsen over

Contactpersoon

Leger des Heils Team Vrijwillige Inzet

Stel de contactpersoon een vraag

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag