Navigatie overslaan
VC Utrecht Home
  • Academie voar Utrecht
  • Utrecht Bedankt!
Account aanmakenLog in
Zijbalk overslaan
Een beetje thuis ver van huis

Een beetje thuis ver van huis

Vrijwilligerscentrale

Alleenstaande minderjarige vluchtelingen (AMV'ers) hebben het vaak moeilijk in ons land, geen familie en vrienden om op terug te vallen en nog beperkte kennis van de Nederlandse taal en cultuur ...

Vluchtelingen & MinderhedenJongeren
Activiteiten
Foto's
10 Ongelijkheid verminderen

Contact

  • Bemuurde Weerd Oostzijde 3, 3514 AN Utrecht, Nederland
  • [email protected]
  • 0302312289 (tussen 9 en 17 uur)

VC Utrecht

  • Aanmelden nieuwsbrief organisaties
  • Aanmelden nieuwsbrief vrijwilligers
  • Algemene voorwaarden VC Utrecht
  • Contact
  • Klachtenregeling extern

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Technisch onderlegd maatje voor AZC-jongere

Technisch onderlegd maatje voor AZC-jongere

Praktische informatie

Vacature • Tijdelijke activiteit

Flexibele uren
Ravellaan, 3533 JP Utrecht, Nederland

Contactpersoon

Sandra Nijenstein

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Een beetje thuis ver van huis

#98136
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/Een-beetje-thuis-ver-van-huis/activiteiten/Technisch-onderlegd-maatje-voor-AZC-jongere/98136 om je aan te melden

Een alleenstaande minderjarige vluchteling op het AZC Utrecht wil graag in contact komen met een technisch onderlegd iemand om te praten over elektriciteit.

Een vriendelijke jongere uit Somalië die bijna 18 wordt gaat na de zomer een opleiding tot elektricien aan het MBO starten.

Dit is een spannende tijd voor hem omdat hij dan zelfstandig op het AZC komt te wonen (niet meer op groep met mentor). Daarom zou hij graag een maatje/gastgezin leren kennen om Nederlands en de Nederlandse cultuur meer te leren, en meer te leren over elektriciteit. Hij is intelligent en wil graag elektricien worden. De jongere spreekt Engels en een beetje Nederlands.


Weet jij wat van elektriciteit? Kan jij deze jongeren helpen door met hem in gesprek te gaan en af en toe wat af te spreken? Jongeren en maatjes/gastgezinnen spreken meestal zo'n eens in de twee weken af om samen wat te ondernemen. Dat kan zijn samen een hapje eten, een spelletje spelen, of in dit geval mogelijk specifieke activiteiten gerelateerd aan de interesse voor elektriciteit (samen klussen?). Hoe en wat is aan jullie. Het start met een kennismakingsgesprek op basis waarvan jullie bepalen of jullie verder willen met het contact.

Gerelateerd aan

Onderwijs
Maatje & buddy
Elektronica
Nederlands
Sociaal contact
Vluchtelingen & Minderheden
Onderwijs
Welzijn
Goede gezondheid en welzijn
Kwaliteitsonderwijs
Ongelijkheid verminderen

Hoe kom ik er?

Over Een beetje thuis ver van huis

Alleenstaande minderjarige vluchtelingen (AMV'ers) hebben het vaak moeilijk in ons land, geen familie en vrienden om op terug te vallen en nog beperkte kennis van de Nederlandse taal en cultuur. Ze wonen in het AZC in Utrecht en moeten op jonge leeftijd al veel zelf doen.

Voor deze jongeren zoeken we gastgezinnen/maatjes die met enige regelmaat iets willen afspreken. Samen eten, sporten, tv kijken of een spelletje spelen. Niks ingewikkelds, vooral wat gezelligheid en ontspanning.


Wil jij iets betekenen voor deze jongeren? Stuur ons dan een bericht voor meer informatie. Tot snel!?
Arletta, Anna en Sandra

Bekijk meer activiteiten van Een beetje thuis ver van huis

Deze vacature is verlopen Je kan hier andere vacatures vinden.

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Wij zoeken enthousiaste taalvrijwilligers (50+)

Vaste activiteit · 2—3 uur/week

Wij zoeken enthousiaste taalvrijwilligers (50+)

Gilde Utrecht zoekt enthousiaste taalvrijwilligers voor een-op-een conversatie (taalmaatjes) voor mensen die beter Nederlands willen spreken.

Geplaatst door Gilde Utrecht
Wil jij samen met een vluchteling vrijwilligerswerk doen?

Tijdelijke activiteit · Flexibele uren

Wil jij samen met een vluchteling vrijwilligerswerk doen?

Een nieuwe pilot waarin nieuwkomers en Nederlandstalige vrijwilligers duurzaam aan elkaar gekoppeld worden om samen vrijwilligerswerk te doen.

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht
Ook dol op de Nederlandse taal en cultuur? Bosshardt Kanaleneiland

Vaste activiteit · Flexibele uren

Ook dol op de Nederlandse taal en cultuur? Bosshardt Kanaleneiland

Ben jij dol op de Nederlandse taal en cultuur? Zoek je een betekenisvolle manier om anderen te helpen en tegelijkertijd nieuwe vaardigheden te ontwikkelen?

Geplaatst door Leger des Heils
Word Taalvrijwilliger en maak het verschil met jouw tijd en aandacht!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Word Taalvrijwilliger en maak het verschil met jouw tijd en aandacht!

Word Taalvrijwilliger in het AZC Utrecht Europalaan – Maak het verschil met jouw tijd en aandacht!

Geplaatst door Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers
Taalmaatje gezocht!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Taalmaatje gezocht!

Lijkt het jou leuk om een ander te ondersteunen in het leren van de Nederlandse taal? Dan is deze hulpvraag iets voor jou!

Geplaatst door Stichting Serve the City Utrecht
Hulp bij taalonderwijs voor volwassenen

Vaste activiteit · 2 uur/week · Start vanaf 8 jun 2026

Hulp bij taalonderwijs voor volwassenen

Leslocatie in Overvecht voor taal- en rekenles op maat aan volwassenen met leerproblemen en leerachterstand. Les op dinsdagen van 10 tot 12 uur.

Geplaatst door Prago Utrecht

Praktische informatie

Vacature • Tijdelijke activiteit

Flexibele uren
Ravellaan, 3533 JP Utrecht, Nederland

Contactpersoon

Sandra Nijenstein

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag